TEL: 041 562 07 89, 0908 911 486
E-MAIL: selinan@selinan.sk

 

Kaukaz- Gruzínsko, Arménsko

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 990438
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Z historického TBILISI a zaujímavého JEREVANU. V každej z krajín tie najzaujímavejšie miesta a chrámy pod ochranou UNESCO. Pravoslávne kláštory v objatí tajomného Kaukazu. Chutné jedlá a kvalitné víno aj koňak. Možnosť LYŽOVAČKY.

Popis zájazdu
Spojte si viac zájazdov a zažite autentické krajiny regiónu Kaukaz.

Gruzínsko
Program zájazdu: 
1. deň:
Odlet z Viedne, prílet do pohostinného Gruzínska a jeho hlavného mesta TBILISI.
Mesto s bohatou históriou nás privíta tradičnými gruzínskymi dobrotami. Ubytovanie v kvalitnom hoteli v centre, na všetkých 5 nocí. Z tejto našej základne hviezdicovito vyrážame objavovať skvosty krajiny.

2.deň:
Prehliadka mesta TBILISI, ktoré si zamilujete. Prekvapí Vás prepojením modernej a historickej architektúry. Desiatky veží, kostolov, krížov, sôch, parkov, divadlá či rušný život na Rustaveli Avenue. Na Baratashvillskej ulici si prezrieme slávnu vežu Gabriadze s hodinami, pokračujeme ku starodávnemu kostolu Anchiskhati, ktorý bol postavený v 6. storočí, postupujeme po slávnej ceste Sharden. Most Mieru, ktorý je vyrobený z kovového rámu a je celý vyplnený sklom. Navštívime starobylú pevnosť Narikala, ktorá najlepšie zachytáva „dušu“ starého mesta Tbilisi a ponúka panoramatický výhľad. Prechádzame do historicky významnej časti mesta Abanotubani, kde sa nachádzajú slávne sírové kúpele. Odporúčame! Najfotografovanejšou katedrálou je TSMINDA SAMEBA, patrí k najväčším pravoslávnym kostolom sveta. Večer typické gruzínske jedlo v štýlovej reštaurácii, s predstavením originálnych a pôsobivých tancov a spevov.

3.deň:
Oblasť KACHETI je známa tradičnou výrobou svetoznámeho gruzínskeho vína. Navštívime vinára, spoznáme proces výroby a samozrejme ochutnáme. V jesennom termíne „dožinkov“ sa zúčastníme na „ Vínnej ceste“. Navštívime kláštor BODBE, kde sa nachádza hrob Svätej Nino, ktorá tu šírila vieru už začiatkom 4. storočia. Tento kláštor je jedným z hlavných pútnických miest v Gruzínsku. Navštívime mesto lásky SIGNAGI, ktoré je známe vďaka svojej jedinečnej architektúre. Prejdeme sa po hradbách a vychutnáme si romantické kaviarničky. Pre svoju polohu v srdci Gruzínska, malebným pastelovým domom a úzkym uličkám bude patriť táto oblasť k vrcholom cesty po Gruzínsku. Možnosť hodovať na mieste, kde večerali oficiálne štátne návštevy a celebrity.

4.deň:
MCCHETA, v staroveku hlavné mesto, dnes pod patronátom UNESCO. Katedrála SVETITSCHOVELI s krásnou výzdobou je dodnes jedným z najposvätnejších miest krajiny. Vy sa dozviete prečo. Vyjdeme ku kostolu DŽVARI na vysokom kopci a celú Mcchetu budeme mať ako na dlani. Pokračujeme do mesta GORI. Dom, v ktorom sa narodil Stalin, dnes prerobili na jeho múzeum. Nad mestom stojí mohutná pevnosť, odkiaľ vidno celé Gori. Smerujeme ešte ďalej – na najstaršie miesto celého Gruzínska. Rieka RIONI, po ktorej sa plavili slávni argonauti na svojej lodi Argó. Niekdajšie centrum starovekej Kolchydy – UPLISTSIKHE. Významná pamiatka UNESCO. Autentické preliezanie skalnatými chrámami a príbytkami vytesanými do kameňa.

5.deň:
Celodenný výlet k majestátnym horám KAUKAZU. Vyhliadka pri jazere Zhinvali, hrad Ananuri a kostol Nanebovzatia Panny Márie zo 17.stor., ktorý býval sídlom vojvodov. Cez Pasanauri do GUDAURI. Známe lyžiarske stredisko – francúzska kvalita za gruzínske ceny. V meste STEPANSMINDA pod bájnou horou, kde bol vraj pripútaný Prometeus – KAZBEG ( 5tisícovka, 7.najvyššia hora Kaukazu) prestúpime do džípov a vyvezieme sa ku kostolu Gergetiho trojice zo 14. storočia. Duchovná atmosféra miesta, kamenné oltáre, ikonostas, sviečky. Najkrajšie výhľady z výšky 2170m.n.n. na viaceré štíty KAUKAZU.

6.deň:
Odlet domov.

Možnosť predĺženia si pobytu podľa termínov.

V zime možnosť skvelej lyžovačky v stredisku GUDAURI alebo prelet do SVANETI. V lete možnosť návštevy skalného mesta VARDZIA, oblasti SVANETI a gruzínskeho letoviska BATUMI – oddych pri Čiernom mori za rozumné ceny.

Možnosť pokračovať v zájazde do ďalšej krajiny – ARMÉNSKO .

Možnosť PRED zájazdom absolvovať zájazd AZERBAJDŽAN.

Trasa zájazdu:
Tbilisi – Sigangi – Mchceta – Gori – Uplistikhe – Stepansminda(Kazbegi)

Arménsko
Program zájazdu:
 
1. deň:
Prílet do hlavného mesta Arménska, uvidíme, čím žije dnešný JEREVAN. Ubytovanie na 4 noci v centre, odkiaľ vyrážame za autentickými zážitkami.

2. deň:
Výhľad na mesto z nedokončeného pamätníku, ulice plné ľudí, reštaurácie, kaviarne a vynikajúci arménsky koňak. Samozrejme sa pôjdeme pozrieť, ako sa vyrába a ochutnáme tie najlepšie. Vedeli ste, že Arménsko má svoj vlastný Vatikán? Práve ECHMIADZIN, kam smerujeme, nosí tento titul. O miestnej katedrále sa hovorí, že je prvým kostolom, ktorý oficiálne nejaký štát postavil. Arménsko je totiž prvou krajinou, kde sa uzákonilo už v roku 301 kresťanstvo. Blízka katedrála ZVARTNOC je úplne iná ako všetky predošlé. Zaujala aj UNESCO. Dozvieme sa o slávnych Arménoch aj o smutnej histórii.

3. deň:
Staroveký chrám GARNI. Kláštor GEGHARD je prilepený ku skalnatej stene a je obľúbeným miestom domácich pútnikov. Maľby, vôňa medových sviečok, plamienky mihotajúce sa na kamenných stenách. Príchod až k brehom „mora“, ako domáci zvyknú nazývať obrovské jazero SEVAN. V lesoch ukrytý tichý kláštor HAGHARTSIN, kde budeme počuť praskot horiacich sviečok zanechané pútnikmi. Večer strávime v hlavnom meste v JEREVANE.

4. deň:
Priblížime sa k obrovskému ARARATU, aby sme si pozreli fotogenický kláštor KHOR VIRAP. Jeho opevnenie a vežička so zasneženým Araratom v pozadí, si pýta ďalšie a ďalšie fotky. Príbeh o sv. Jurajovi a miesto, odkiaľ sa začalo v Arménsku šíriť kresťanstvo. Ako bonbónik sa dostaneme až ku kláštoru NORAVANK, kde budeme na kamenných reliéfoch hľadať tvár samotného Boha. Rozlúčkový večer v Jerevane pri tradičnej hudbe a tancoch.

5. deň:
Odlet domov.

Trasa zájazdu:
JEREVAN – ECHMIADZIN – ZVARTNOC – GARNI – GEGHARD – SEVAN – HAGHARTSIN – KHOR VIRAP – NORAVANK

Pospájajte si krajiny podľa vášho času a chuti:
 
AZERBAJDŽAN + GRUZÍNSKO – 9.dní zájazdu
od 1 500 €, 5 dní dovolenky

AZERBAJDŽAN + GRUZÍNSKO + ARMÉNSKO – 13. dní zájazdu
od 2 200 €, 7 dní dovolenky

GRUZÍNSKO + ARMÉNSKO – 10.dní zájazdu
od 1 600 €, 6 dní dovolenky

GRUZÍNSKO  + LYŽOVAČKA NA KAUKAZE – 11.dní zájazdu
od  1 800 € , 9. dní dovolenky

CENA  ZAHŔŇA:
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK  a miestneho sprievodcu, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami, ak nie je v programe uvedené inak, dopravu, poistenie CK voči insolventnosti

CENA NEZAHŔŇA:

Víza, fakultatívne výlety, stravu, vstupy, bakšiš, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.

PRÍPLATKY:
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 200 €*/platí pre Gruzínsko Príplatok za jednolôžkovú izbu: 200 €*/platí pre