TEL: 041 562 07 89, 0908 911 486
E-MAIL: selinan@selinan.sk

 

Víkend na jazere rakúskej smotánky Wörthersee, Graz a svet miniatúr

Destinácia: Rakúsko
Kód zájazdu: 944368
Cena od: 129 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy

Výber termínu

13.07.2019 2 dni First Minute 129 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Popis a program zájazdu:
Zažite víkend pri prekrásnom jazere rakúskej smotánky Wörthersee, navštívte Graz, druhé najväčšie mesto Rakúska a populárny svet miniatúr - Minimundus.

Program :

1.deň :
odchod v ranných hodinách zo Slovenska. V dopoludňajších hodinách príchod do mestečka Klagenfurt. Snívali ste niekedy o ceste okolo sveta? Tu nájdete najznámejšie miniatúry pamiatok v malom, či už Sochu slobody, Baziliku sv. Petra alebo Tádž Mahál z Indii. Tento zaujímavý park miniatúr Minimundus navštívi ročne vyše 200 tisíc ľudí. Ďalšou zastávkou bude zastávka pri jednom z najväčších a najteplejších alpských jazier v Európe - pri Wörthersee, ktoré je známe ako jazero rakúskej, ale i svetovej smotánky. Jazero obklopuje prekrásna príroda a má čistú, priam pitnú vodu. Možnosť kúpania a vyhliadkovej plavby po nádhernom jazere. V podvečerných hodinách odchod na ubytovanie. Nocľah.

2.deň :
po raňajkách navštívite hlavné mesto pôžitkov – Graz, ktoré je druhé najväčšie mesto Rakúska. Okamžite si Vás získa svojou očarujúcou atmosférou, krásnymi pamiatkami a štajerskými špecialitami, ktoré Vás budú lákať na každom kroku, či už to budú rozličné domáce tekvicové produkty alebo kvalitné vína. To, že má Graz najkrajšie, najväčšie a najkompaktnejšie historické centrum v celej strednej Európe je známe široko – ďaleko a pri prehliadke mesta sa o tom sami presvedčíte. Každá ulička ukrýva krásnu pamiatku. Obdivovať budete môcť Dóm, Mauzóleum, hlavné námestie s krásnou fontánou, radnicu, hradný areál s dvojitým schodiskom alebo starú drevenú vyrezávanú pekáreň, na ktorej výrobkoch si pochutnávajú ľudia dodnes. Prechádzkou po Grazi narazíte aj na zvonkohru, ktorá je dodnes miestnou atrakciou, pretože si ju dal raz dávno zostrojiť výrobca liehovín Gottfried Maurer, aby prilákal do svojho podniku čo najviac návštevníkov. Vyberiete sa na 120 metrov vysoký Schlossberg, na ktorom sa nachádza vysoká hodinová veža. Odtiaľ sa Vám otvorí prekrásny výhľad na celé mesto a okolie. Zaujímavosťou je i umelý ostrov na rieke Mur – Murinsel. Graz je známy aj ako mesto študentov, keďže tu na 6 univerzitách študuje viac ako 50 tisíc študentov z rôznych kútov sveta. V Grazi, v zelenom srdci Štajerska, ako sa toto mesto prezýva, sa mieša rakúska dokonalosť s južanským šarmom, čo dodáva mestu jedinečnú atmosféru, ktorú by bola škoda nezažiť a nespoznať toto krásne a zaujímavé mesto. V prípade možnosti návšteva múzea Arnolda Schwarzeneggera. V podvečerných hodinách odchod na Slovensko. Zmena programu vyhradená. Pokyny k zájazdu obdrží e-mailom každý objednávateľ zájazdu najmenej 7 dní pred odchodom na zájazd.

Cena zájazdu zahŕňa:
autobusovú dopravu
1 x ubytovanie v 3* hoteli
1 x raňajky
služby overeného sprievodcu
prehliadku Grazu
poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté:
jednolôžková izba - 25 € / osoba / noc
obojsmerná miestenka - 7 € /  osoba ( môžete si vybrať presné miesto na sedenie v autobuse). Miestenky sa dodatočne zajednať nedajú. Prosíme v prípade záujmu si ich zaškrtnúť v objednávkovom formulári a do poznámky uviesť, kde by ste mali záujem sedieť ( napr. na strane šoféra, na strane sprievodcu, ktorý rad...)
komplexné cestovné poistenie UNION - 2 € / deň
poplatok za dvojsedadlo - 80 € ( v prípade, že chcete sedieť na dvojsedadle sám/sama )
prípadná pobytová taxa - 2 €  /osoba/noc
výťah na Schlossberg - 1,40 € / osoba / 1 cesta
lodný lístok - 13 € / dospelý ( po skupinovej zľave), 7 €  / deti od 6 rokov – 14 rokov, do 5 rokov deti grátis
Minimundus - ( svet miniatúr) 17 € / dospelá osoba ( po skupinovej zľave), 8 € / dieťa od 6-15 rokov , dieťa do 6 rokov zadarmo ,


Nástupné miesta a príplatky:
Nitra 8 € (garantovaný zvoz), Sereď 8 € (garantovaný zvoz), Trnava 8 € (garantovaný zvoz), Bratislava 0 € Všetky nástupné miesta budú realizované.


Cestovná kancelária nezodpovedá za presné ceny vstupov, lístkov..., nakoľko sa ceny počas roka menia a CK ich nedokáže ovplyvniť.