TEL: 041 562 07 89, 0908 911 486
E-MAIL: selinan@selinan.sk

 

Vianočný Graz a advent na jazere rakúskej smotánky Wörthersee

Destinácia: Rakúsko
Kód zájazdu: 944362
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Advent

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Popis a program zájazdu:
Nezabudnuteľný advent na  jazere rakúskej smotánky Wörthersee, kúzelné adventné trhy v meste anjelov Velden a návšteva hlavného mesta adventu – Grazu s ľadovým Betlehemom.

Program zájazdu :

1.deň : 
odchod zo Slovenska v ranných hodinách. Príchod do čarokrásnej oblasti jazera rakúskej smotánky Wörthersee, kde Vás čaká okúzľujúca a nezabudnuteľná atmosféra. V mestečku Klagenfurt nájdete najkrajšie a najväčšie vianočné trhy v Alpách so štýlovou rustikálnou atmosférou, vôňou kadidla, vareného vína a punču, vianočného pečiva, stánky s keramikou, nostalgický kolotoč a rôzne vianočné ozdoby. Jazero Wörthersee, ktoré patrí k najkrajším v Rakúsku, zdobí plávajúci adventný veniec a plávajúce jasličky. Vychutnáte si plavbu po adventne vyzdobenom jazere z mestečka Klagenfurt do mesta Velden, ktoré je letoviskom prominentov. Velden sa mnohokrát nazýva aj mestom anjelov. Deti tu nájdu anjelskú poštu, kde môžu napísať Ježiškovi list a odoslať ho hore symbolicky v balóniku za pomoci asistencie anjelov. Vo večerných hodinách odchod na ubytovanie do hotela. Nocľah.

2.deň : 
po raňajkách navštívite Graz, hlavné mesto adventu, ktoré osloví všetky vaše zmysly aj v predvianočnom období. V žiadnom inom meste nie je predvianočný kultúrny život a nákupy tak silno poznačené adventom ako v Grazi. Lákadlom je ľadový Betlehem, ktorý je vytesaný z takmer 50 ton ľadu a chodia ho obdivovať ľudia z celého sveta. Vianočná atmosféra druhého najväčšie mesta Rakúska Vás pohltí svojou krásnou výzdobou. Čo sa týka adventu, nájdete tu naozaj všetko. Kolotoč, nostalgické čertovo kolo, adventný kalendár, remeselné výrobky a hračky rozžiaria oči tých najmenších na detskom adventnom trhu.  Zohrejte sa vo vianočnej atmosfére Grazu horúcim čajom alebo punčom, urobte si radosť nákupom vianočného darčeku alebo sa nechajte inšpirovať naozaj originálnymi nápadmi na vianočnú výzdobu.  V Grazi zažijete naozaj originálnu vianočnú atmosféru a pôvabné hlavné mesto Štajerska si Vás získa aj svojim historickým centrom s Hodinovou vežou, pevnosťou a rôznymi typickými štajerskými kulinárskymi špecialitami. Adventné trhy nájdete na všetkých centrálnych námestiach Grazu,  kde Vás zláka vôňa vianočného pečiva a varené vínka. V podvečerných hodinách odchod autobusom na Slovensko. Zmena programu vyhradená. Pokyny k zájazdu obdrží e-mailom každý objednávateľ zájazdu najmenej 7 dní pred odchodom na zájazd.Cena zájazdu zahŕňa:
autobusovú dopravu
1 x ubytovanie v 3* hoteli
1 x raňajky
služby overeného sprievodcu
prehliadku Grazu
poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté:
jednolôžková izba - 25 € / osoba / noc
obojsmerná miestenka - 7 € /  osoba ( môžete si vybrať presné miesto na sedenie v autobuse). Miestenky sa dodatočne zajednať nedajú. Prosíme v prípade záujmu si ich zaškrtnúť v objednávkovom formulári a do poznámky uviesť, kde by ste mali záujem sedieť ( napr. na strane šoféra, na strane sprievodcu, ktorý rad...) 
prípadná pobytová taxa - 2 €  /osoba/noc
komplexné cestovné poistenie UNION - 2 € / osoba / deň
príplatok za dvojsedadlo  ( ak chce mať 1 osoba obsadené celé dvojsedadlo) - 75 € / osoba
výťah na Schlossberg - 1,40 € / osoba / 1 cesta
lodný lístok - cca 13 € / dospelá osoba ( po skupinovej zľave), 7 €  / deti od 6 rokov – 14 rokov, do 5 rokov deti grátis


nástupné miesta a príplatky:
Nitra 8 € (garantovaný zvoz), Sereď 8 € (garantovaný zvoz), Trnava 8 € (garantovaný zvoz), Bratislava 0 € Všetky nástupné miesta budú realizované. 

Cestovná kancelária nezodpovedá za presné ceny vstupov, lístkov..., nakoľko sa ceny počas roka menia a CK ich nedokáže ovplyvniť.