TEL: 041 562 07 89, 0908 911 486
E-MAIL: selinan@selinan.sk

 

Tajomný Báthoryčkin hrad Lockenhaus, vínny festival a historické pivničky

Destinácia: Rakúsko, Burgenland
Kód zájazdu: 944346
Cena od: 26,90 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Jednodňové zájazdy

Výber termínu

04.07.2020 1 deň First Minute 26,90 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Popis a program zájazdu:
Vyberte sa na výlet na tajomný hrad Lockenhaus, ktorý je opradený tajomstvom a pôsobila tu aj krvilačná grófka Alžbeta Báthoryová, ktorá sa údajne kúpala v krvi slúžok, aby bola večne mladá. V okolí hradu Lockenhaus sa strácali mladé ženy a pripisuje sa to najmä jej. Budete tu mať možnosť vidieť aj vražedný nástroj, ktorý grófka používala.  Okrem toho sa hrad  prezýva aj "netopierí hrad" a vyznačuje sa najväčšou atrakciou – ojedinelou kolóniou netopierov žijúcou pod strechou hradu. Poobede bude Vaša cesta pokračovať do dedinky Heiligenbrunn, kde sa zastavíte na krásnych idylických a zasnených uličkách Kellerviertel, ktoré sú umiestnené v pokojnom prostredí. Táto oblasť je známa vďaka pestovaniu vína Uhudler a práve v tomto čase sa koná tradičný letný vínny festival. Okrem kvalitného vína tejto značky môžete ochutnať miestne špecialitky, posedieť si v jednej z mnohých pivničiek a zažiť veselú atmorféru. Čakajú tu na Vás starobylé vínne pivničky, mnohé z nich ešte pokryté slamou a zväčša ukrývajú staré lisy na víno zo 17. storočia. Ulička bola dokonca vyhlásená za pamiatkovo chránené územie. Odchod domov v podvečerných hodinách. Zmena programu vyhradená. Pokyny k zájazdu obrdží e-mailom každý objednávateľ zájazdu najmenej 7 dní pred odchodom na zájazd.Cena zájazdu zahŕňa:
autobusovú dopravu
služby overeného sprievodcu
poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté:
obojsmerná miestenka 4 € /osoba - ( môžete si  prednostne vybrať presné miesto na sedenie v autobuse). Miestenky sa dodatočne zajednať nedajú. Prosíme v prípade záujmu si ich zaškrtnúť v objednávkovom formulári a do poznámky uviesť, kde by ste mali záujem sedieť ( napr. na strane šoféra, na strane sprievodcu, ktorý rad...).
komplexné cestovné poistenie UNION - 2 € / deň
zámok Lockenhaus s prehliadkou - 11 € / dospelá osoba (vrátane povinného poplatku za miestneho sprievodcu) 


nástupné miesta a príplatky :
Nitra 4 € (garantovaný zvoz), Sereď 4 € (garantovaný zvoz), Trnava 4 € (garantovaný zvoz), Bratislava – bez príplatku.  Všetky nástupné miesta budú realizované. 

Cestovná kancelária nezodpovedá za presné ceny vstupov, lístkov..., nakoľko sa ceny počas roka menia a CK ich nedokáže ovplyvniť.