TEL: 041 562 07 89, 0908 911 486
E-MAIL: selinan@selinan.sk

 

Historický advent v Melku a na zámku Schallaburg

Destinácia: Rakúsko, Dolné Rakúsko, Melk
Kód zájazdu: 944275
Cena od: 26,90 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Jednodňové zájazdy
Advent

Výber termínu

14.12.2019 1 deň First Minute 26,90 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Popis a program zájazdu:
V Melku na Vás čaká neobyčajná adventná atmosféra v unikátnom prostredí starého mesta. Najkrajšia budovy pošty v Rakúsku, stará pošta v Melku, je každoročne venovaná vianočnému trhu s historickým nádychom. Nájdete tu nielen adventný kalendár, ale aj ručne vyrábané šperky, odevy, mydlá a rôzne iné netradičné kúsky. Budete mať možnosť navštíviť aj jeden z najúžasnejších kláštorov Stift Melk, je to jeden z najkrajších kláštorov v Rakúsku a zároveň najväčší benediktínsky kláštor v Európe. Majestátny kláštor stojí na šesťdesiatmetrovej skale nad Dunajom a jeho krása preslávila mestečko Melk i malebnú vinársku oblasť Wachau v celej Európe. Kláštor má takmer 500 izieb. Očarí Vás mramorová sála, historická knižnica s viac ako 100 000 zväzkami a v úžase zastanete nad výzdobou kláštornej baziliky s mnohými dômyselne prepracovanými prvkami. Honosné priestory katedrály ohromujú aj neveriacich. Neskôr sa zastavíte v zámku Schallaburgu, ktorý sa počas adventu premení na rozprávkovo čarokrásne miesto plné vianočnej atmosféry. Privíta Vás vyše 130 vystavovateľov vo všetkcýh izbách, nádvoriach ako aj v zámockej záhrade. Zažijete krásne a romantické prostredie renesančného zámku, regionálnu kuchyňu, domáce výrobky, sprievodný hudobný program od vianočných trubačov cez veľkolepé chóry až po regionálne kapely.  Zmena programu vyhradená. Pokyny k zájazdu obdrží e-mailom každý objednávateľ zájazdu najmenej 7 dní pred odchodom na zájazd.

Cena zájazdu zahŕňa:
autobusovú dopravu
služby overeného sprievodcu
poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté:
obojsmerná miestenka
4 € /osoba ( môžete si prednostne vybrať presné miesto na sedenie v autobuse). Miestenky sa dodatočne zajednať nedajú. Prosíme v prípade záujmu si ich zaškrtnúť v objednávkovom formulári a do poznámky uviesť, kde by ste mali záujem sedieť ( napr. na strane šoféra, na strane sprievodcu, ktorý rad...).
komplexné cestovné poistenie UNION
- 2 € / osoba / deň poplatok za dvojsedadlo 18 € ( v prípade, že chcete sedieť na dvojsedadle sám/sama )
kláštor v Melku
cca 13 €/osoba ( po skupinovej zľave)
vstup na vianočné trhy do zámku Schallaburg
cca 5 € / osoba


nástupné miesta a príplatky :
Nitra 4 € (garantovaný zvoz), Sereď 4 € (garantovaný zvoz), Trnava 4 € (garantovaný zvoz), Bratislava – bez príplatku. Všetky nástupné miesta budú realizované.


Cestovná kancelária nezodpovedá za presné ceny vstupov, lístkov..., nakoľko sa ceny počas roka menia a CK ich nedokáže ovplyvniť.

Melk