TEL: 041 562 07 89, 0908 911 486
E-MAIL: selinan@selinan.sk

 

Spoznať Gruzínsko za pár dní

Gruzínsko - gruzinsko_stepantsmindra Gruzínsko - gruzinsko_tbilisi_katedrala Gruzínsko - gruzinsko_uplisciche Gruzínsko - gruzinsko_dzvori Gruzínsko - gruzinsko_kostol sv trojice Gruzínsko - gruzinsko_ananuri
Destinácia: Gruzínsko
Kód zájazdu: 915084
Cena od: 699 €
Príplatky od: 300 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

21.09.2019 6 dní Last Minute 699 € +300 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Poznávací zájazd do Gruzínska pri ktorom spoznáte to najzaujímavejšie za pár dní!


Rýchly popis:

POZNÁVACÍ ZÁJAZD DO GRUZÍNSKA, pri ktorom spoznáte za krátky čas to najkrajšie a najzaujímavejšie z Gruzínska. Gruzínsko Vás očarí nie len starobylými pamiatkami zapísanými na zozname UNESCO, ale hlavne fascinujúcou prírodou a prostredím, ktorým budete prechádzať denne pri spoznávaní Gruzínska!


Program:
6- dňový poznávací zájazd

 

1.deň: Odlet z Viedne, prílet do Tbilisi, ubytovanie. Gruzínsky večer s folklórom hudbou, tancom a jedlom.


2.deň:  Prehliadka Tbilisi, historického centra, ktorým kedysi viedla historická hodvábna cesta, návšteva pevnosti Narikala zo 4.st., týčiaca sa nad mestom Tbilisi, prechádzka platanmi lemovanou promenádou Rustaveli. Ubytovanie, noc v hoteli.


3.deň: Po raňajkách transfer do Národného parku  Kazbegi – pomenovaného podľa hory Kazbeg v Kaukaze, vysokej takmer 5000mnm, čím tvorí 3.najvyššiu horu v Gruzínsku. Gruzínci ju nazývajú Mkinvari, čo znamená ľadovec a je to vraj hora, ku ktorej bol Prometeus prikovaný ku skale. Navštívime Ananuri – stredoveký hradný komlex, jeden z najväčších a najzachovalejších v stredovekých hradísk v Gruzínsku, ležiaci na starej vojenskej ceste, ktorá viedla z Mtskhety do vnútra Kauzazských hôr. Zavítame do dedinky Stepantsminda, ktorú americký online portál Thrillist označil za jednu z najkrajších a najmalebnejších dediniek na svete! Stepantsminda leží obklopené jedinečnými prírodnými scenériami  a Veľkým Kaukazom, vo výške 1740mnm. Neďaleko Stepantsminda sa presunieme s pohonom 4x4  k symbolu Gruzínska – Kostolu najsvätejšej trojice – Cminda Sameba  na jednom z vrchov, vo výške 2170mnm. Kostol postavený v 14.st a dnes je svojou unikátnou hosrkou polohou i historickým významom jedným z najnavštevovanejších kostolov v Gruzínsku. Po prehliadke návrat na hotel, noc v hoteli.


4.deň: Po raňajkách sa vydáme za poznaním jedného z najstarších gruzínskych miest – Mccheta, ktoré je vďaka svojmu historickému významu a mnohým kultúrnym pamiatkam od roku 1994 zapísané na zozname UNESCO. Ako kolíska kresťanstva v Gruzínsku, bolo toto mesto vyhlásené gruzínskou pravoslávnou cirkvou za „ Sväté mesto“. Mccheta je kultovým a posvätným miestom pre každého Gruzínca, najposvätnejším miestom Gruzínska, čo je dôvodom i jeho prívlastku „ Druhý Jeruzalem“. Bolo to práve tu, kde Sv. Nino začala šíriť kresťanstvo, je to miesto jednej z najvýznamnejších relikvií kresťanského sveta – kúska Božieho rúcha. Presunieme sa do mesta Ďzvari s unikátnym kláštorným komplexom Ďzvari z konca 6.st., zapísaným na zozname UNESCO, s nádherným výhľadom na Mcchetu a okolitú krajinu. Na záver sa presunieme do Uplisciche, starobylého jaskynného mesta, kde sú vytesané v skalách stovky rôznych chrámov, budov, domov, či celých ulíc. Po prehliadke návrat na hotel, noc v hoteli.


5.deň: Po raňajkách presun do regiónu Kakheti, kde korene vinárstva siahajú až do obdobia 6000 r. pnl.,navštívime mestečko Signagi, považovaného za „mesto lásky“, v ktorom sa pravidelne sobáši mnoho gruzínskych párov. Mestečko Signagi má zachovalé starobylé mestské  hradby a cársku mestskú pevnosť s 23 vežami. Presun do Bodbe s nádherným výhľadom na Veľký Kaukaz, kláštor sv. Nino, ortodoxný kláštorný komplex zo 4. st., zasvätený Sv. Nino, ktorá v roku 337 obrátila Gruzíncov na kresťanstvo. presun do Tsinandali, vinárskej oblasti známej suchým bielym Tsinandali. Návrat na hotel, noc v hoteli.


6.deň: Po raňajkách transfer  na letisko, odlet z Tbilisi, prílet do Viedne.


PRAKTICKÉ INFORMÁCIE K ZÁJAZDU " SPOZNAŤ GRUZÍNSKO ZA PÁR DNÍ "

Trvanie zájazdu: 6 dní/ 5 nocí

Ubytovanie: Všetkých 5 nocí v jednom hoteli v Tbilisi, odkiaľ sú absolvované výlety. Ubytovanie Vám zabezpečujeme v 2- lôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením. V prípade obsadenia izby iba jednou osobou ( osoba cestuje sama) je nutné uhradiť príplatok za 1-lôžkovú izbu. 

 Stravovanie: Raňajky sú zahrnuté v cene zájazdu. Čas na obed a večeru je pre Vás vyhradený. Obedy a večere je možné si objednať vopred.

Cestovné poistenie: Poistenie zabezpečujeme prostredníctvom Union poisťovne a.s. 

Cestovné doklady a víza: K cestovaniu do Gruzínska je postačujúci ako cestovný doklad OP.

Sprievodcovské služby: K dispozícii slovensky / česky hovoriaci sprievodca počas pobytu vrámci prehliadok.

Transfery: Všetky transfery v rámci zájazdu zabezpečuje CK.


Cena zahŕňa:  5x ubytovanie s raňajkami, Letecká doprava  Viedeň - Tbilisi a späť , pobytová taxa,  Služby slovensky/ česky hovoriaceho sprievodcu počas pobytu v Gruzínsku, Program a organizácia.


Cena nezahŕňa:  Letiskové a servisné poplatky 240€, Lokálna doprava 60€, Cestovné poistenie 3€/os/deň, Vstupy na pamiatky,  Sprepitné pre lokálnych sprievodcov a vodičov cca 30€,  95€ doplatok za 1-lôžkovú izbu, 10€ obed/os/deň, 20€ večera /os/deň, 35€ Gruzínsky večer s folklórom hudbou a tancom

* CK si vyhradzuje právo na zmenu termínu +/-2 dni z dôvodu zmeny zo strany leteckých spoločností.