TEL: 0908 911 486, 041 562 07 89
E-MAIL: selinan@selinan.sk

 OTVÁRACIE HODINY

Pondelok:   09:00 - 16:30 hod.
Utorok:       09:00 - 16:30 hod.
Streda:       09:00 - 16:30 hod.
Štvrtok:      09:00 - 16:30 hod.
Piatok:       09:00 - 16:30 hod.
Sobota:     ZATVORENÉ
Nedeľa:     ZATVORENÉ

Cestovná kancelária 
Selinan s.r.o
Burianova medzierka 4 
010 01 Žilina, Slovensko
IČO: 316 02 916
Tel.: 041 562 07 89
        0908 911 486
E-mail: selinan@selinan.sk

Číslo účtu: VÚB, a.s. 
IBAN: Sk 53 0200 0000 0020  1304 8432
BIC: SUBASKBX

 

Spoznajte Gruzínsko a oddýchnite si na pláži

Destinácia: Gruzínsko
Kód zájazdu: 855072
Cena od: 699 €
Príplatky od: 170 €
Poznávacie zájazdy
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

14.06.2022 8 dní First Minute 699 € +170 € odlet: Viedeň letecká
05.07.2022 8 dní First Minute 699 € +170 € odlet: Viedeň letecká
16.08.2022 8 dní First Minute 699 € +170 € odlet: Viedeň letecká
13.09.2022 8 dní First Minute 699 € +170 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

internet, WiFi klimatizácia


Máte chuť uvidieť niečo nové, ale zároveň si oddýchnuť na pláži? Ak je vaša odpoveď áno, potom ste našli ten pravý zájazd pre vás – Gruzínsko a Batumi. Ide o ideálnu kombináciu poznávacieho zájazdu a oddychu pri mori. Objavte krásy Gruzínska – hory, pamiatky, múzea, jedlo, víno a zavŕšte to príjemným relaxom na pláži. Aktívna dovolenka pri mori aj to je Gruzínsko. Navštívte spolu s nami Tbilisi a okolie, spoznajte miestne kuchyňu, históriu a architektúru. A potom sa už len vyvalíte na pláži pri Čiernom mori v Batumi.

Vstup do Gruzínska je momentálne podmienený negatívnym výsledkom PCR testu, nie starším ako 72 hodín. Ak ste zaočkovaný, nie je potrebné sa preukázať testom. Potvrdenie o očkovaní prijímajú od všetkých výrobcov. Na tretí deň sú nezaočkovaní turisti povinní si spraviť PCR test (v cene zájazdu).
Po návrat,e ak ste komplet zaočkovaný, nemusíte ísť do karantény, to isté platí pre deti cestujúce s vami do 18 rokov (od 09.08. iba do 12 rokov). Ak nie ste zaočkovaný, po návrate je potrebná 5 dňová karanténa a na piaty deň môžete ísť na PCR test. 


Program:
1.Deň
Prílet z Viedne do Kutaisi vo večerných hodinách
Transfer do hotela
Ubytovanie v hoteli v Kutaisi a večera v hoteli

2. Deň
Raňajky
09:00 stretnutie so sprievodcom na recepcii hotela
Exkurzia do kaňonu Martvili a plavba na loďke v Martvili
Presun do Tbilisi
Pešia exkurzia po Tbilisi
Tbilisi je ako magnet – priťahuje turistov z celého sveta a v tento deň pochopíte prečo. Duchovným centrom mesta je najväčší pravoslávny chrám na svete – Sameba, ktorý postavili v 21. storočí.  V Tbilisi je mnoho pamätníkov, ktoré majú viac ako 1000 rokov, no najstarším pamätníkom je Ančiskhati – cirkev Narodenia Panny Márie. Podľa výskumov túto cirkev postavili v prvej polovici 6. storočia na príkaz cára Dači. Chrám Sioni (12. storočie) je zaujímavý vďaka architektúre, ale aj ako posvätné miesto, kde sú umiestnené katolícke relikvie. Pri chráme sa nachádza kríž svätej Niny, ktorý je vyrobený z vinnej révy, a údajne je upevnený vlasmi samotnej Niny. Potom navštívime pamiatku súčasnej architektúry – most Mieru. Následne sa na lanovke vyvezieme k pevnosti Narikala (duša Tbilisi), kde si užijete nádherný výhľad.
Voľný čas v Tbilisi
Noc v Tbilisi

3. Deň 
Raňajky v hoteli
09:30 stretnutie so sprievodcom na recepcii hotela
Degustácia Brandy a prehli?dka závodu na brandy –aj takto môže začínať ráno.
Exkurzia do Kachétie – vinný región Gruzínska
Vyberieme sa do mesta Signachi – známe aj ako mesto zaľúbených. Architektúrou mestečko pripomína utešené talianske mestá, preto sa tu aj celoročne konajú svadby. Následne navštívime Bodbe, kde je pochovaná Svätá Nino, patrónka Gruzínska, blízko jej hrobu sa nachádza prameň, ktorý udajne vylieči hocijaký neduh. Ďalšou zastávkou budu Velisciche.
Neskorší obed a degustácia gruzínských vín
Workshop výroby čurčchela (tradičná gruzínska sladkosť) a gruzínskeho chleba
Návrat to Tbilisi
Noc v Tbilisi

4. Deň
Raňajky v hoteli
08:30 stretnutie na recepcii hotela so sprievodcom
Cesta po gruzínskej vojenskej ceste, zastávka pri jazere Žinvali (Zhinvali)
Prehliadka zámku Ananuri – hrad sa stal v 16-18. storočí najdôležitejšou pevnosťou na Kaukaze. Je to jeden z najkrajších a najväčších, neskorých, feudálnych architektonických komplexov v Gruzínsku.
Návšteva chrámu z 10. storočia najsvätejšej Bohorodičky, ktorý ešte stále funguje.
Následne si pozrieme Kazbegi a na džípoch sa vyvezieme ku kostolu sv. Trojice (Gergeti), čo je asi najikonickejší a najznámejší pohľad aký môžete poznať z médií. Gergeti postavili v 14.storočí ako jediný s kupolou a krížom v danej oblasti Chevi a nachádza vo výške 2170 m.n.m.
Návrat do Tbilisi
19:15 pôjdeme do reštaurácie na večeru s gruzínskym folklórnym vystúpením
Noc v Tbilisi

5.Deň
Raňajky v hoteli
Check out
09:30 Exkurzia do Mtskhete (druhý Jeruzalem) – krásne historické mesto, v ktorom žil cár a je aj na zozname UNESCO. Nad Mtskhete sa nachádza kláštor zo 6. storočia Džvari, odkiaľ sa otvára prekrásna panoráma. V samotnom Mtskhete sa nachádza mnoho starobylých cirkví. Niektoré z nich navštívime, napr. Katedrálu Svetitskhoveli zo 6. storočia, ktorá je svätým miestom pre každého človeka pravoslávneho vierovyznania. V chráme sa nachádza róba Ježiša Krista, v ktorej bol ukrižovaný. Toto miesto nie je zaujímavé len architektonicky, ale aj duchovne.
Následne budú naše kroky pokračovať do mesta Gori.
Gori sa nachádza medzi riekami Liachvi a Kury. Je to jedno z historických miest Gruzínska. Toto mesto mnoho krát dobyli, no napriek tomu na jeho ruinách vždy postavili nové. Medzi zaujímavosti mesta patrí Múzeum Stalina, ktorý sa narodil a vyrástol v tomto meste. Múzeum otvorili v roku 1937, ešte počas jeho života. Múzeum má tri sekcie, nachádzajú sa tam predmety ako dary k jubileám, rodinné fotografie, rôzne dokumenty a posmrtná maska vodcu. Taktiež aj domček, v ktorom mala Stalinova rodina prenajatú jednu izbu. Ale aj pamätný vagón, ktorým Stalin cestoval v r. 1941 na konferenciu na Jaltu či na konferenciu do Teheránu.
Po ceste do Tbilisi sa zastavíme v Upliscikhe – jedinečný pamätník, staré mesto/pevnosť, ktorá bola vysekaná do kameňa – ide v podstate o jaskynný komplex. Prvý krát sa v letopisoch spomína v 1.st. pred našim letopočtom.
Prestávka na obed, cesta do Batumi
Večera v hoteli a noc v Batumi

6.Deň
Raňajky v hoteli
10:00 Pešia exkurzia po Batumi – pozrieme si miestne pamiatky ako napr. prímorský bulvár, Vežu gruzínskej abecedy, pobyblivú sochu Ali a Nino, spievajúce fontány, delfinárium atď.
Voľný čas, ubytovanie v hoteli v Batumi

7. Deň
Raňajky v hoteli
Voľný čas

8. Deň
Raňajky v hoteli
voľný čas
podvečerný odchod na letisko
večerný odlet

Poradie dní v programe sa môže meniť v závislosti od presného času odletu a príletu do destinácie
*zájazd sa uskutoční pri obsadení 8 osobami (maximálny počet osôb je 22)

Ubytovanie
Ubytovanie bude poskytnuté v nasledujúcich hoteloch, alebo v iných hoteloch rovnakej kategórie:
Hotel KMM 4* Tbilisi
Hotel KMM je moderný 4* hotel s priestrannými izbami nachádzajúci sa priamo v centre. Je vám k dispozícii 24 hodinová recepcia, wifi v celom hoteli a raňajková miestnosť s chutnými bufetovými raňajkami.  V okolí hotela nájdete obchody s potravinami, reštaurácie, fastfoody a zmenárne, často otvorené 24 hodín denne. V hotelových izbách sa nachádzajú bežné elektrické zásuvky.

Hotel Terrace 3* Kutaisi
Príjemný 3* hotel v modernom dizajne ponúka izby s výhľadom na hory alebo na mesto. Disponuje 24 hodinovou recepciou. Izby majú vlastnú kúpeľňu  so sprchou, a na každej izbe sa nachádza varná kanvica. Wifi pokrytie je v celom hoteli a v každej izbe sa nachádza klimatizácia.

Boutiqe Hotel Piazza Four Colours 4* Batumi
Hotel Piazza sa nachádza v úplnom centre Batumi na námestí. V blízkosti nájdete kaviarne, obchody a zmenárne. Hotel je vzdialený 10 minút pešo od pláže. Wifi pokrytie je v celom hoteli a v každej izbe sa nachádza klimatizácia.

Cena zahŕňa:
3x ubytovanie v Hoteli KMM 4*s raňajkami
1x ubytovanie v hoteli 3* v Kutaisi s raňajkami
3x ubytovanie v 4* hoteli v Batumi s raňajkami
Všetky transfery v rámci programu a exkurzií v destinácii
Slovenský/ český sprievodca
Tradičná gruzínska večera s folklórnym programom
Všetky vstupy do múzeí v rámci programu
Workshop gruzínskej kuchyne
Degustácia vína a čači
Obed vo vinárstve Marani

Cena nezahŕňa:
Letenky od 170€/osoba
Batožina do podpalubia do 20kg: 75€/ks
Cestovné poistenie: 2,50€/deň/osoba
alebo Cestovné poistenie Pandemic: 4€/deň/osoba