TEL: 041 562 07 89, 0908 911 486
E-MAIL: selinan@selinan.sk

 

Gruzínsko - dobrodružstvo za Kaukazom

Gruzínsko - zakaukazské dobrodružstvo - Gruzinsko_zajazd Gruzínsko - zakaukazské dobrodružstvo - Zajazd do gruzinska
Destinácia: Gruzínsko
Kód zájazdu: 850571
Cena od: 899 €
Príplatky od: 240 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

19.09.2019 8 dní Last Minute 899 € +240 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

SPOZNAŤ GRUZÍNSKO, JEHO FASCINUJÚCU KRAJINU A PRÍRODU, PRIATEĽSKÝCH GRUZÍNCOV, Gruzínske víno, či iné špeciality, bude pre Vás zážitkom na celý život. Divoká príroda obklopená Kaukazom, starobylé pamiatky v kontraste s moderným svetom, ale aj Čierne more a výborné vína a jedlá. 8 krásnych dní Vás naplní novým optimizmom a predstavy sa stanú nezabudnuteľnými zážitkami a spomienkami na krajinu, v ktorej sa cítite jednoducho dobre.


PROGRAM  


1.deň: 

Odlet z BA, prílet do Tbilisi, ubytovanie. Prehliadka Tbilisi, historického centra, ktorým kedysi viedla historická hodvábna cesta, návšteva pevnosti Narikala zo 4.st., týčiaca sa nad mestom Tbilisi,  degustacia vín, prechádzka platanmi lemovanou promenádou Rustaveli. Ubytovanie, noc v hoteli.


2.deň: 

Po raňajkách transfer k historickému mestečku Signagi, považovaného za „mesto lásky“, v ktorom sa pravidelne sobáši mnoho gruzínskych párov. Mestečko Signagi má zachovalé starobylé mestské  hradby a cársku mestskú pevnosť s 23 vežami. Presun do Bodbe s nádherným výhľadom na Veľký Kaukazkláštor sv. Nino,ortodoxný kláštorný komplex zo 4. st., zasvätený Sv. Nino, ktorá v roku 337 obrátila Gruzíncov na kresťanstvo. Obed na farme a ochutnávka miestnej kuchyne a gruzínskej vodky Caca. Po prehliadke ubytovanie, noc v hoteli.


3.deň: 

Po raňajkách transfer do mestečka Kvareli, ležiaceho v známej vinárskej provincii Kakheti, kde korene vinárstva siahajú až do obdobia 6000 r. pnl., ktorú nemožno obísť bez návštevy a ochutnávky v jednej zo známych Kvarelských vinární. Presun do Telavi, jedného z najlepšie zachovaných historickým miest Gruzínska, prehliadka pevnosti cára Irakla II, Bochorma, presun do Tsinandali, návšteva Tsinadaského múzea s jeho prekrásnymi záhradami. Po prehliadke ubytovanie, noc v hoteli.


4.deň:  

Po raňajkách pokračovanie v spoznávaní Kachetinského regiónu, návšteva nádherného Kláštorného komplexu Alaverdi z 11.st., s ešte krajšou Katedrálou Alaverdi,  zapísanou na zozname UNESCO. Po prehliadke návšteva mestečka Gremi, s Kráľovskou citadelou zo 16.st a Kostolom Archanjelov, zapísaným na zozname UNESCO. Po prehliadke ubytovanie, noc v hoteli.


5.deň: 

Po raňajkách presun do významného historického mesta Mccheta, ktoré je kultovým a posvätným miestom pre každého Gruzínca, najposvätnejším miestom Gruzínska, čo je dôvodom i jeho prívlastku „ Druhý Jeruzalem“. Bolo to práve tu, kde Sv. Nino začala šíriť kresťanstvo, je to miesto jednej z najvýznamnejších relikvií kresťanského sveta – kúska Božieho rúcha. Atmosféru tohto miesta musí človek zažiť, aby pochopil, že pre Gruzíncov, je skutočne posvätné. Návšteva chrámu Sveticchoveli, zapísaného na zozname UNESCO. Presun do mestečka Gori, návšteva a prehliadka Stalinovho múzea, presun do Uplisciche, návšteva starobylej jaskynného mesta, kde sú vytesané v skalách stovky rôznych chrámov, budov, domov, či celých ulíc. Po prehliadke ubytovanie, noc v hoteli.


6.deň: 

Po raňajkách presun do mesta Ďzvari s unikátnym kláštorným komplexom Ďzvari z konca 6.st., zapísaným na zozname UNESCO, s nádherným výhľadom na Mcchetu a okolitú krajinu. Prehliadka Prometeovej jaskyne neďaleko Kutaisi. Po prehliadke ubytovanie, noc v hoteli.


7.deň: 

Po raňajkách prehliadka fascinujúcej známej botanicej záhrady v Batumi, popoludní možnosť kúpania v Čiernom mori, alebo individuálny program. Po programe ubytovanie, noc v hoteli.


8.deň: 

Po raňajkách transfer  na letisko, odlet z Tbilisi, prílet do BA.   


PRAKTICKÉ INFORMÁCIE K ZÁJAZDU " GRUZÍNSKO - DOBRODRUŽSTVO ZA KAUKAZOM "   


Trvanie zájazdu: 8 dní/ 7 nocí   


Ubytovanie: 

Ubytovanie Vám zabezpečujeme v 2- lôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením. V prípade obsadenia izby iba jednou osobou ( osoba cestuje sama) je nutné uhradiť príplatok za 1-lôžkovú izbu. 


Stravovanie: 

Raňajky sú zahrnuté v cene zájazdu. Čas na obed a večeru je pre Vás vyhradený.


Cestovné poistenie: 

Poistenie zabezpečujeme prostredníctvom Union poisťovne a.s.    


Cestovné doklady a víza: 

K cestovaniu do Gruzínska je postačujúci ako cestovný doklad OP.   


Veľkosť skupiny na zájazde: 

Max 16 osôb.    


Sprievodcovské služby: 

Počas celého zájazdu je Vám k dispozícii slovensky hovoriaci sprievodca CK a lokálny sprievodca Gruzínskom.   


Transfery: 

Všetky transfery v rámci zájazdu zabezpečuje a hradí CK.   


Cena zahŕňa:  

7x ubytovanie s raňajkami, Letecká doprava  BA - Tbilisi a späť , pobytová taxa,  Služby slovensky/ česky hovoriaceho sprievodcu počas pobytu v Gruzínsku, Služby lokálneho sprievodcu v Gruzínsku, Transfery počas pobytu v Gruzínsku, Program a organizácia   


Cena nezahŕňa:  

Letiskové a servisné poplatky 195€, Cestovné poistenie 3€/os/deň, Vstupy na pamiatky,  Sprepitné pre lokálnych sprievodcov a vodičov cca 30€,  135€ doplatok za 1-lôžkovú izbu