TEL: 041 562 07 89, 0908 911 486
E-MAIL: selinan@selinan.sk

 

Za krásami Benátok severu

Destinácia: Rusko
Kód zájazdu: 841869
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Rámcový program zájazdu:

1. deň:
Odlet z Viedne alebo Prahy (bude upresnené), v dopoludňajších hodinách odlet do Petrohradu. Po prílete transfer do hotela, možnosť spoločnej večernej prechádzky. Nocľah.

2. deň:
Po raňajkách peší a autobusový okruh s miestnym sprievodcom a prehliadkou najzaujímavejších pamiatok mesta: nábrežie Nevy s radom mostov, Petropavlovská pevnosť s katedrálou sv. Petra a Pavla, kde sú pochovaní ruskí cári so svojimi rodinami, budova Admirality, ktorá svojou vežou dominuje mestu, prechádzka po Nevskom prospekte, najživšej tepne mesta - táto dlhá ulica si zachovala svoj osobitý charakter, známy z ruských románov, Kazaňský chrám, chrám sv . Izáka, budova divadla a chrám Srdca Ježišovho ... Popoludní možnosť ďalšej prechádzky po meste. Nocľah.

3. deň:
Po raňajkách výlet do Puškinu (predtým Carskoje Selo), kde sa nachádza nádherný barokový palác Alžbety a Kataríny Veľkej, v ktorom môžeme obdivovať kópiu slávnej Jantárovej komnaty, ktorá záhadne zmizla za 2. svetovej vojny. Súčasťou palácového komplexu je tiež rozľahlý park s ďalšími stavbami. Návrat do Petrohradu, popoludní individuálne voľno alebo možnosť návštevy napríklad Ruského múzea alebo plavby loďou po petrohradských kanáloch. Podvečerná prechádzka, nocľah v hoteli.

4. deň:
Po raňajkách možnosť návštevy Ermitáže, jednej z najbohatších galérií sveta, ktorá ukrýva poklady ruského i svetového umenia. Obed, popoludní výlet do Petrodvorca - palácového komplexu Petra Veľkého, ktorého záhrady končia až v mori . Prehliadka paláca i záhrad. Návrat do hotela.

5. deň:
Po raňajkách uvoľnenie izieb, dopoludnia individuálne voľno v Petrohrade, v popoludňajších hodinách transfer z hotela na letisko a odlet do Prahy alebo Viedne.

Základná cena zahŕňa:
letenku do Petrohradu tam a späť, 4x ubytovanie s raňajkami v hoteli *** v Petrohrade, služby sprievodcu , doprava autobusom podľa programu

Základná cena nezahŕňa:
komplexné cestovné poistenie , vstupné, skupinové vízum 84€, Ermitáž so sprievodcom 24€; Carskoje Selo a Jantárová komnata s sprievodcom 25€; Petropavlovská pevnosť s katedrálou 8,50 €; Petrodvorec, palác a záhrady 32€.

Poznámky a informácie:
Upozorňujeme, že kvôli vybaveniu víz do Ruska je nevyhnutné prihlásiť sa na zájazd najneskôr 30 dní pred odletom, kedy je potrebné dodať do CK cestovný pas platný minimálne 6 mesiacov od dátumu ukončenia zájazdu a jedno pasové foto. Poznámka: CK si vyhradzuje právo zmeny programu. V prípade nižšej obsadenosti klientov zo Slovenska je CK oprávnená zmeniť nástupné miesto a zabezpečiť prepravu na letisko v Prahe pravidelnou autobusovou linkou Student Agency resp. vlakovým spojením na vlastné náklady CK. O zmene nástupného miesta bude klient informovaný v Pokynoch k zájazdu, ktoré obdrží najneskôr 7 dní pred odchodom. Zmena nástupného miesta resp. transferu nezakladá nárok na jednostranné odstúpenie od zmluvy bez povinnosti uhradenia príslušného storna podľa Všeobecných podmienok cestovnej kancelárie.


Názor CK:
Spoznajte s nami jedno z najkrajších svetových veľkomiest a štvrté najväčšie mesto Európy. Niekdajšia ruská metropola založená na ústí rieky Nevy do Fínskeho zálivu imperátorom Petrom Veľkým ako ruské okno do Európy sa pýši výstavnými chrámami, impozantnými palácmi a rušnými nábřežnými promenádami. Tieto a ďalšie pamiatky prešli pred nedávnymi oslavami 300. výročia založenia mesta náročnou rekonštrukciou. Hoci je teda v porovnaní s inými mestami Petrohrad mestom mladým, za tri storočia svojej existencie stihol vyrásť do nebývalej krásy a dať svetu velikánov ako sú Dostojevskij, Šostakovič, Stravinskij a ďalší ...