TEL: 041 562 07 89, 0908 911 486
E-MAIL: selinan@selinan.sk

 

Letecký zájazd do Atén

Destinácia: Grécko, Atény
Kód zájazdu: 776843
Cena od: 399 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy

Výber termínu

20.10.2019 4 dni First Minute 399 € +0 € odlet: Bratislava letecká

Popis zájazdu

Letenka s letiskovými poplatkami s odletom z Bratislavy, 4-dňová prehliadka najkrajších pamiatok Atén so sprievodcom a 3 noci v hoteli s raňajkami. Navštívte s nami hlavné mesto Grécka, ktoré je opradené legendami a históriou. Podľa legendy sa nevedeli bohovia dohodnúť podľa koho sa bude hlavné mesto volať a preto bohyňa múdrosti Aténa a boh morí Poseidon zostúpili zo sídla bohov z Olympu. Poseidon zaťal svoj trojzubec do skaly a začala tiecť morská voda, Aténa si prudko dupla a po celom Grécku začali rásť olivy. O pár rokov sa bohovia opýtali ľudí, ktorý dar sa im páčil viacej a ľudia odpovedali OLIVY, preto hlavné mesto pomenovali podľa bohyne múdrosti - ATÉNY


Program zájazdu:


1. deň:

Odlet lietadla v podvečerných hodinách z Bratislavy, prílet do Atén vo večerných až nočných hodinách. Presun mestskou hromadnou dopravou na hotel. Ubytovanie.


2. deň: 

Po raňajkách návšteva chrámu venovaného bohyne Aténe- Parthenonu, ktorý sa nachádza na aténskej Akropole. Spolu s ním uvidíte aj chrám Erechnion s povestnými "Karyatides' Prejdeme sa okolo divadla Herodes Atickeho a záver zakončíme práve pri Dionýsiovom divadle.  Po obede v známej časti Plaka sa vydáme na návštevu Gréckej a Rímskej agory. Zahliadnete vežu vetrov ako aj miesta, kde sa budovala prvá demokracia. Voľný čas, návrat na hotel vo večerných hodinách.


3. deň:

Po raňajkách navštívime Keramaikos s jednými z najstaršími náhrobkami a povieme si informácie aj o keramike, ktorá sa tam vyrábala. Následne na to sa prejdeme cez ulicu Ermou, taktiež sa zastavíme na bazároch v časti Monastiraki, kde bude vyhradená aj prestávka na obed. Po obede sa vydáme na prehliadku chrámu Dia Olympského, Parlamentu na námesti Syntagma a tiež krásnych záhrad královnej Amálie.


4. deň:

Po raňajkách individuálne voľno, prípadne možnosť navštíviť prístav Pireus, následne na to presun na letisko a odlet do Bratislavy.  Zmena programu vyhradená. Zájazd sa podrobuje letovému poriadku.


V cene je zahrnuté:

• letenka Ryanair: Bratislava - Atény vrátane všetkých poplatkov

• 1x príručná batožina do 10 kg (max rozmer 55 x 40 x 20 cm), 1x príručná batožina s rozmerom max 35 x 20 x 20 cm

• 3x ubytovanie v hoteli s vlastným sociálnym zariadením a sprchou

• 3x kontinentálne raňajky

• prehliadka Atén so sprievodcom

• prehliadky podľa programu bez vstupov

• zákonné poistenie v znení zákona č. 281/2001 Z.z. 


Cena nezahŕňa:

• cena za kompletnú dopravu v Aténach počas celého zájazdu - cca 30 €

• príplatok za jednoposteľovú izbu (55 € na celý zájazd)

• komplexné cestovné poistenie (možnosť poistiť cez CK za zvýhodnených podmienok v poisťovni KOOPERATIVA 1,80 € / deň do 70 rokov, 2,20 € / deň nad 70 rokov)

• prípadné vstupy do múzeí, pamiatok, atď. (individuálne viď nižšie)

• odporúčané vreckové min. 80 € na osobu


UPOZORNENIE: Pri leteckých zájazdoch sú letenky kupované na konkrétne meno. Letecké spoločnosti nepovolujú dodatočnú zmenu mena. Po zadaní objednávky už nie je možná zmena mena, alebo osoby za inú. Zákazník je tiež zodpovedný za zadanie správneho mena, presne tak ako ho má uvedené na cestovnom doklade.


Možné výdavky na vstupy (ceny sú orientačné a môžu sa meniť, hradia sa na mieste):

• akropola: 15 €

• metro: cca 30 €

Ceny vstupného sa počas roka pravidelne menia.

Atény