TEL: 041 562 07 89, 0908 911 486
E-MAIL: selinan@selinan.sk

 

Za bernardínmi do Švajčiarska

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 630706
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Turistika

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Rámcový program zájazdu:

1. deň:
Odchod z Bratislavy do Brna (2.nástupné miesto) , v skorých ranných hodinách. Večer sa ubytujeme v najjužnejšie položenom alsaskom meste Mulhouse, ktoré sa nachádza neďaleko švajčiarskych hraníc. Po ubytovaní sa prejdeme kúzelným historickým centrom, budeme mať možnosť ochutnať v niektorej z miestnych reštaurácií alsaskú špecialitu Flam Kuchen.

2. deň:
Po raňajkách budeme pokračovať do oblasti centrálneho Švajčiarska, do stredovekého mesta Fribourg, s miešajúcou sa nemeckou a francúzskou kultúrou, ktoré bolo založené v 12. storočí rodom Berchtoldov, neskôr žijúcich na Morave. Odhalíme čaro tohto gotického mesta, ktoré je právom zapísané na zozname UNESCO. Prejdeme sa dláždenými uličkami, prejdeme kamenné mosty, navštívime gotickú katedrálu sv. Mikuláša a budeme mať možnosť vystúpiť po 365 schodoch na vrchol jej veže s 13 zvonami, ktoré patria k najstarším v krajine. Odmenou nám bude výhľad na mesto ako z rozprávky, na ktoré budeme pozerať z veže 74 m vysoké. A budeme mať aj možnosť zviesť sa historickou lanovkou do starého centra. V podvečer prídeme okolo Ženevského jazera, svahu s vínnou révou okolo viníc Lavaux, ktoré boli v roku 2007 zapísané na zoznam UNESCO, do vinárskej dedinky Aigle, ktorej dominuje jeden z najkrajších švajčiarskych zámkov, dnes múzeum vinárstva. Potom odídeme na naše ubytovanie v srdci horskej oblasti Col des Mosses. Večera.

3. deň:
Po raňajkách budeme prechádzať oblasťou Wallise. Cesta s prekrásnymi výhľadmi na vinice s vykukujúcimi vrcholmi zasnežených hôr sa bude kľukatiť až do priesmyku Sv. Bernarda (2.473 m), ktorý sa nachádza medzi Švajčiarskom a Talianskom. V minulosti miesto s nádhernou, hoci nevyspytateľnou nebezpečnú horskou prírodou, kde sv. Bernard založil hospic - útulok pre pocestných a vďaka chovnej stanici bernardínov s plemennou knihou od 15. storočia zachránil spolu s ďalšími mníchmi nie jeden ľudský život. Útulok funguje dodnes. V miestnej kaplnke nájdeme kópiu Čiernej madony čenstochovské. Dozvieme sa legendu o slávnom bernardínovi Barrym aj o ťahanie napoleonských vojsk cez tento priesmyk. A určite sa radi vyfotíme s miestnymi bernardínmi. Popoludní sa cestou späť zastavíme v Martigny, ktoré za mnohé vďačí talianskej mecenášskej rodine Gianadov. Dozvieme sa, prečo sa nazýva mestom kultúry a prečo sa práve tu objavili sochy Rodena a Henry Moora a ďalších významných autorov. Navštívime tiež roztomilé múzeum bernardínov. A budeme mať možnosť si nielen kúpiť plyšového Barryho so súdkom, ale s týmito dobrosrdečným psami sa aj pomaznať. Potom si nenecháme ujsť návštevu múzea, ktoré nás v tomto neveľkom meste prekvapí. Nadácia Pierre Gianadda sa chváli obrazy od Van Gogha, Picassa, Cezanna aj Lautrec. V suteréne potom môžeme obdivovať súkromnú zbierku starobylých vozidiel a v záhrade múzea môžete uvidieť skulptúry od Da Vinciho. Návrat na ubytovanie, večera.

4. deň:
Po raňajkách opäť odídeme do regiónu Wallis, ktorého najväčším lákadlom a v celej alpskej oblasti úplne ojedinelým prírodným klenotom je ľadovec Aletsch, ktorý svojou pozoruhodnou dĺžkov cca 23 km bol tiež v roku 2001 zaradený na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Celý región sa skladá z troch hlavných v údolí rieky RONY ležiacich obcí - Mörel, Betten a Fiesch, na ktoré nadväzujú turistické strediská Riederalp, Bettmeralp a Fiescheral. S údolnými obcami sú spojené niekoľké kabínkové lanovky, ktoré sú pre miestnych obyvateľov absolútne nevyhnutné, pretože hore nevedú žiadne cesty. My sa vydáme z dedinky Fiesch do strediska Fiescheralp, v nadmorskej výške 2.212 m a odtiaľ ďalej vyjdeme až do hornej stanice Eggishorn (2.869 m), odkiaľ sa nám naskytnú najkrajšie pohľady na celý Aletschský ľadovec. Za jasných dní je vidieť oveľa viac než len ľadovec. Dookola sa rozprestiera nehostinný, avšak magický svet alpských štvortisícoviek. Po návrate späť do Fiesch sa vydáme do hlavného mesta švajčiarskeho kantónu Wallis, do Sione v údolí rieky Rhony. Kedysi mocnej Siona biskupstva hrá dôležitú úlohu v cirkvi dodnes. Vďaka dlhej histórii mesta tu nájdeme veľa pamiatok. Jednou z dominánt Sionu je bazilika Notre-Dame-de-Valera, nachádzajúca sa na jednom z kopcov nad mestom. Hoci na prvý pohľad pripomína skôr pevnosť, pôvodne bývala Siona katedrálou. Celý región okolo Sionu je tiež dôležitou vinárskou oblasťou. Návrat na ubytovanie, večera.

5. deň:
Po raňajkách odídeme do Chamonix. Priamo z centra môžeme vyjsť najvyššie položenou lanovkou v Európe na Aiguille du Midi do výšky 3.842 m, odkiaľ budeme v nemom úžase pod najvyšším vrcholom Európy Mont Blanc v panoramatickom výhľade 360 ° obdivovať celé francúzske, švajčiarske aj talianske Alpy. Večer odjazd domov.

6. deň:
V dopoludňajších hodinách návrat do Bratislavy.

Poznámky a informácie:
Cestou tam bez nočnej jazdy . Počas pobytu vo Švajčiarsku - polpenzia v cene! Okrem iného uvidíte miesta ako: MULHOUSE -FRIBOURG (UNESCO) -ŽENEVSKÉ JAZERO - VINICE LAVAUX (UNESCO) -AIGLE - PRIESMYK SV. BERNARDA - MARTIGNY - ALETSCH (UNESCO) - SION - CHAMONIX - AIGUILLE DU MIDI (UNESCO).

Cena zahŕňa:
dopravu luxusným autobusom, 4 x ubytovanie v dvojlôžkových izbách , 4 x raňajky, 3x večera, sprievodcovské služby

Cena nezahŕňa:
jednolôžkovú izbu 80€, komplexné cestovné poistenie