TEL: 041 562 07 89, 0908 911 486
E-MAIL: selinan@selinan.sk

 

Okolo Mont Blanc

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 630702
Cena od: 629 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Turistika

Výber termínu

09.08.2019 8 dní Last Minute 629 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Rámcový program zájazdu:

1. deň:
V popoludňajších hodinách odchod z Bratislavy do Brna (2.nástupné miesto).Cesta do Švajčiarska .

2. deň:
Ráno nás čaká prehliadka hlavného mesta Švajčiarska historického Berne (UNESCO) a o niečo neskôr sa zastavíme vo Vevey na brehu Ženevského jazera, kde sa prejdeme po promenáde s populárnou sochou Charlesa Chaplina a pamätníkom Jana Palacha. Odtiaľ budeme pokračovať do Leysin ,na nádhernej horskej terase. Ubytujeme sa v hoteli Central Residence & Spa, hotel disponuje relaxačným centrom s bazénom, saunou a parou. Pred večerou ešte vychádzka na panoramatickú vyhliadku Prafandaz s vyhliadkou na Ženevské jazero. Večera, nocľah.

3. deň:
Po raňajkách vyjdeme cez Les Diablerets do priesmyku Col du Pillon (1.546 m), odkiaľ s nami gondolová lanovka vystúpi na vrchol Scex Rouge (2.940 m). Od vrcholovej reštaurácie, ktorú navrhol známy architekt Mario Botta, je nádherný kruhový rozhľad na Mont Blanc, Matterhorn aj Jungfrau. Vydáme sa na bezpečnú vychádzku po ľadovci Glacier des Diablerets až ku skalnej veži Quill du Diable a potom späť lanovkou do priesmyku Col du Pillon. Odtiaľ budeme zostupovať okolo krásneho vodopádu do Les Diablerets a po prechádzke sa vrátime do hotela, večera, nocľah.

4. deň:
Po raňajkách odídeme do údolia Rhôny a z Martigny sa cez priesmyky Col de la Forclaz (1.526 m) a Col des Montets (1.461 m) dostaneme do slávneho Chamonix ,pod najvyššou horou Európy Mont Blanc. Gondolovou lanovkou sa vyvezieme na plošinu La Fleger, ktorá je prírodným vyhliadkovým balkónom na oblasť Mont Blanc a Chamonix. Prechádzka po vrstevnici nás privedie do medzi stanice Plan Praz a lanovka späť do Chamonix, ktoré si prezrieme tiež. Cestou späť sa zastavíme pri priehrade Emosson, v oblasti masívu Dents du Midi. Návrat do hotela, večera, nocľah.

5. deň:
Po raňajkách prejdeme do luxusného Montreux, z ktorého centra nás ozubnicová železnica vyvezie na vrchol Rochers de Naye (2.045 m), do raja alpskej kveteny a svišťov s kruhovým rozhľadom na švajčiarske a francúzske Alpy aj rozľahlé Ženevské jazero. Zaujímavosťou je tzv. Raj svišťov - žije tu až 14 druhov svišťov, ktoré možno vďaka kamerám pozorovať priamo v norách. Ozubnicovou železnicou zídeme do medzi stanice Caux, odkiaľ zídeme do Montreux, kde sa prejdeme okolo mondénnych hotelov a ďalej po promenáde pozdĺž jazera lemovanej palmami až k mohutnému vodnému hradu Chillon. Návrat do hotela, večera, nocľah.

6. deň:
Po raňajkách vystúpime k priesmyku Col des Mosses (1.445 m) k jazeru Lac Lioson a ďalej na Pic Chaussy (2.351 m) s kruhovým rozhľadom, ktorému opäť dominuje Mont Blanc. Z vrcholu zostup späť do priesmyku. Kto si nebude trúfať na výstup, môžu podniknúť okružnú vychádzku po náhornej plošine s minimálnym prevýšením do La Lécherette. Návrat do hotela, večera, nocľah.

7. deň:
Po raňajkách sa vydáme ku kabínovej lanovke, ktorá nás vyvezie k otáčavej reštaurácii Kuklos, odkiaľ sa budeme kochať panoramatickými pohľadmi od Eigeru cez Matterhorn až k Mont Blanc. Ďalšie naše kroky povedú dole k jazierku Lac d'Ai a potom opäť vystúpime vyššie do sedla pod skalnou vežou Tour d'Ai, kde sa pred nami ako na dlani objavia Ženevské jazero. Ďalej budeme zostupovať do Leysin okolo jazierka Lac de Mayen, pod rovnomennou skalnou vežou. Cestou budeme míňať mimoriadne zaujímavé skalné útvary. Pred odchodom možnosť prechádzky po Leysin. Večer odídeme domov.

8. deň:
Návrat do Bratislavy v ranných až dopoludňajších hodinách.

Poznámky a informácie:
Počas zájazdu okrem iného uvidíte tieto miesta: BERN - VEVEY - LEYSIN - PRAFANDAZ - COL DU PILLON - SCEX ROUGE - GLACIER DES DIABLERETS - LES DIABLERETS - CHAMONIX - LA FLÉGERE - PLAN PRAZ - EMOSSON - ROCHERS DE NAYE - MONTREUX - CHILLON - COL DES MOSSES - PIC CHAUSSY - KUKLOS - LAC D'AI - TOUR D'AI - LAC DE MAYEN

Cena zahŕňa:
dopravu luxusným autobusom, 5x ubytovanie v 3*hoteli , 5x polpenzia, vstup do relaxačného centra s bazénom v hoteli, , sprievodcovské služby

Cena nezahŕňa:
príplatok za jednolôžkovú izbu 100,-€, doporučené vreckové na lanovky 128 CHF +16€, komplexné cestovné poistenie

Názor CK:
Vyhľadávaný zájazd s turistikou a ubytovaním na jednom mieste. Ubytovanie v 3* hoteli s polpenziou a hotelovým bazénom .