TEL: 0908 911 486, 041 562 07 89
E-MAIL: selinan@selinan.sk

 OTVÁRACIE HODINY

Pondelok:   09:00 - 16:30 hod.
Utorok:       09:00 - 16:30 hod.
Streda:       09:00 - 16:30 hod.
Štvrtok:      09:00 - 16:30 hod.
Piatok:       09:00 - 16:30 hod.
Sobota:     ZATVORENÉ
Nedeľa:     ZATVORENÉ

Cestovná kancelária 
Selinan s.r.o
Burianova medzierka 4 
010 01 Žilina, Slovensko
IČO: 316 02 916
Tel.: 041 562 07 89
        0908 911 486
E-mail: selinan@selinan.sk

Číslo účtu: VÚB, a.s. 
IBAN: Sk 53 0200 0000 0020  1304 8432
BIC: SUBASKBX

 

Benátsky karneval a Verona, mesto večnej lásky Rómea a Júlie

Destinácia: Taliansko, Veneto (oblasť Benátok)
Kód zájazdu: 1208552
Cena od: 149 €
Príplatky od: 7 €
Poznávacie zájazdy
Zábava

Výber termínu

24.02.2022 4 dni First Minute 149 € +7 € autobusová

Popis zájazdu

Popis a program zájazdu:
Zažite slávny a pestrofarebný Benátsky karneval a spoznajte Veronu, mesto večnej lásky, ktorú preslávil Shakespeare v diele Rómeo a Júlia. Vydajte sa na karnevalovú zábavu plnú farebných masiek, slávnostných sprievodov a zábavy. Obdivujte historické pamiatky, túlajte sa úzkymi uličkami, alebo sa povozte na gondole a možno vám gondolier cestou aj zaspieva. 

Program zájazdu 
1. deň :
odchod zo Slovenska vo večerných hodinách. Prejazd Rakúskom do Talianska.


2.deň :
príchod v ranných hodinách do talianskeho prístavu Punta Sabbioni, odkiaľ sa loďou presuniete do Benátok, jedného z najromantickejších miest sveta, kde bude v týchto dňoch prebiehať slávny Benátsky karneval. 
Uvidíte námestie sv. Marka, označované Napoleonom za ,,najkrajší salón Európy". Ďalej zbadáte dominantu námestia zvonicu sv. Marka, most Rialto a sídlo Dóžov palác, niekdajšie sídlo vládcov.
Po prehliadke sa ponoríte do víru karnevalovej zábavy s množstvom pestrofarebných masiek a so sprievodným programom. Masky budete môcť vidieť na každom kroku a majú nevyčísliteľnú hodnotu. Sú prepracované skutočne do detailu.
A viete o tom, že každá maska má svoju symboliku a predstavuje niečo iné ? Určite vás prekvapí, že sa karneval prvýkrát konal už v roku 1296. V minulosti bol karneval plný nemravností a cirkev ho počas niekoľkých dní tolerovala s prižmúrenými očami. 
Počas zájazdu navštívite aj jeden z najfarebnejších ostrovov lagúny   - čipkársky ostrov Burano, ktorý pre svoju krásu odjakživa priťahoval maliarov. Podľa legendy boli fasády domov na Burane natreté výrazne farebne kvôli tomu, aby si svoj dom rybári rozpoznali, keď sa vracali domov z lovu.
Ostrov Burano je obľúbený ostrov umelcov, filozofov a básnikov. Nájdete tu mnoho obchodíkov s predajom čipiek a čipkových dekoračných výrobkov. Čipkárstvo tu má dlhú tradíciu.
Vo večerných hodinách sa presuniete loďkou späť do Punta Sabbioni a odtiaľ autobusom na hotel. Ubytovanie. Nocľah.


3.deň :
po raňajkách odchod do romantickej a starobylej Verony, mesta príbehu tragickej lásky Rómea a Júlie. Je ťažké opísať atmosféru tohto mesta v jednej vete, je ťažké nájsť vhodné slová, keďže i literárny majster Shakespeare vhodné slová nenašiel a skonštatoval jednou vetou na adresu Verony, že mimo stien mesta neexistuje skutočný svet.
Po prechádzkach mestom budete mať pocit akoby ste sa ocitli v minulosti, nakoľko si Verona zachovala svoju dávnovekú tvár. Nájdete tu tretí najväčší rímsky amfiteáter. Veronská aréna slúžila k usporiadaniu gladiátorských hier a najrôznejších predstavení. V dobách svojej najväčšej slávy bola jej kapacita viac než 30 000 divákov.
Prejdete k Júliinmu domu so známym balkónom, ktorý inšpiroval Shakespeara k stvoreniu slávnej nezabudnuteľnej balkónovej scény. Na stenu pod balkónom môžete prilepiť svoj vlastný odkaz lásky.
Prejdete sa po námestí Piazza delle Erbe, ktoré je živým srdcom mesta a obklopujú ho najkrajšie veronské budovy: Palazzo Maffei, veža Torre del Gardello a sídlo rodu Scaligeri – Casa Mazzanti. Krásny výhľad na mesto sa vám naskytne z veže Torre dei Lamberti.
Svoje čaro má aj Piazza dei Signori, Castelvecchio a množstvo kostolov, ktoré po potulkách mestom objavíte. Neváhajte a vydajte sa s nami po stopách Rómea a Júlie v spojení svetoznámeho Benátskeho karnevalu. Vo večerných hodinách odchod autobusom na Slovensko ( približne o 19:00 hod.).


4. deň :
príchod na Slovensko v ranných hodinách ( do Bratislavy približne o 7:00 hod. )

Približné časy odchodov z jednotlivých nástupných miest :
Nitra - cca o 19:30 hod.
Sereď - cca o 19:45 hod.
Trnava - cca o 20:00 hod.
Bratislava - cca o 20:45 hod.

Zmena programu vyhradená. Pokyny k zájazdu obrdží e-mailom každý objednávateľ zájazdu najmenej 7 dní pred odchodom na zájazd. 

Cena zájazdu zahŕňa:
autobusovú dopravu
1 x ubytovanie v 3* hoteli
1 x raňajky
služby overeného sprievodcu
prehliadku Benátok
prehliadku Verony
poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté:
obojsmerná miestenka 7 € /osoba ( môžete si  prednostne vybrať presné miesto na sedenie v autobuse). Miestenky sa dodatočne zajednať nedajú. Prosíme v prípade záujmu si ich zaškrtnúť v objednávkovom formulári a do poznámky uviesť, kde by ste mali záujem sedieť ( napr. na strane šoféra, na strane sprievodcu, ktorý rad...).
príplatok za jednolôžkovú izbu 30 € / osoba/ noc
loď z Punta Sabbioni do Benátok cca 20 € – obojsmerný lístok ( platí aj na ostrovy Murano, Burano...)
povinný vstupný poplatok turistického autobusu do Benátok rozpočítaný na každého cestujúceho cca 7 € /osoba
povinný vstupný poplatok turistického autobusu do Verony rozpočítaný na každého cestujúceho cca 5 €
cestovné poistenie A1 PANDEMIC - 4 € / deň
prípadná pobytová taxa cca 2 € / osoba/ noc  ( platba na mieste )
nástupné miesta a príplatky : 
Nitra 8 € /osoba ( garantovaný zvoz )
Sereď 8 € / osoba ( garantovaný zvoz )
Trnava 8 € / osoba ( garantovaný zvoz )
Bratislava – bez príplatku. 
Všetky nástupné miesta budú realizované.
karta Verona cca 20 € ( platí na množstvo pamiatok vo Verone na celý deň )
Dóžov palác 20 € / dospelá osoba
zvonica Campanilla cca 8 € / dospelá osoba
bazilika San Marco zadarmo
Cestovná kancelária nezodpovedá za presné ceny vstupov, lístkov..., nakoľko sa ceny počas roka menia a CK ich nedokáže ovplyvniť.