Z TITULU NARIADENIA VLÁDY SR JE CK SELINAN ZATVORENÁ.  K DISPOZÍCII SME NA:
TEL: 0908 911 486, 0908 496 262
E-MAIL: selinan@selinan.skOTVÁRACIE HODINY

Pondelok:   09:00 - 16:30 hod.
Utorok:       09:00 - 16:30 hod.
Streda:       09:00 - 16:30 hod.
Štvrtok:      09:00 - 16:30 hod.
Piatok:       09:00 - 16:30 hod.
Sobota:     ZATVORENÉ
Nedeľa:     ZATVORENÉ

Cestovná kancelária 
Selinan s.r.o
Burianova medzierka 4 
010 01 Žilina, Slovensko
IČO: 316 02 916
Tel.: 041 562 07 89
        0908 911 486
E-mail: selinan@selinan.sk

Číslo účtu: VÚB, a.s. 
IBAN: Sk 53 0200 0000 0020  1304 8432
BIC: SUBASKBX
 

 

Najzaujímavejšie miesta sveta: Mŕtve more

/uploads/galleries/7516/mrtvemorecover.jpg To sme my -pri Mŕtvom mori. Fotografia: Ľuboš Fellner- BUBO Ruiny jordánskeho Jarashu majú prezývku Pod starovekými stĺpmi rímskeho Jarashu Okúpeme sa v Mŕtvom mori. Naozaj sa na ňom dá ležať? Unikátna krajina v blízkosti Mŕtveho mora Takýto pohľad mali zo svojej pevnosti aj križiaci Pravé osvieženie! Horúci mätový čaj priamo na púšti Beduínsky mansaf nám na jazyku vyčaruje orientálnu rozprávku Jordánsko je dodnes kráľovstvom Petra nie je len Pokladnica, ukážeme Vám viac! Petra so svojou Pokladnicou patrí k najznámejším pamiatkam sveta Cez úzky Siq. Konečne ju máme! Pohľadáme medzi nabatejskými hrobkami aj malých obyvateľov púšte? Vyšliapete si 800 schodov ku kláštoru Ed Deir? Ukážeme si aj menej známe hrobky Petry Verili by ste, že v skalách sa ukrýva Petra? Ochutnáte tradičný hummus?
Destinácia: Jordánsko
Kód zájazdu: 1128569
Cena od: 790 €
Príplatky od: 305 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

03.05.2021 5 dní Last Minute 1 230 € +305 € odlet: Viedeň letecká
13.07.2021 5 dní First Minute 850 € +305 € odlet: Viedeň letecká
19.10.2021 5 dní First Minute 850 € +305 € odlet: Viedeň letecká
03.11.2021 5 dní First Minute 890 € +305 € odlet: Viedeň letecká
12.11.2021 5 dní First Minute 790 € +305 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Zamilovaná orientálna rozprávka. Púštne kráľovstvo, kde beduínska česť znamená viac ako zákon. Každý deň sa môžete ponoriť do najslanšieho mora na svete a vychutnať si romantický západ slnka na najnižšie položenom mieste našej planéty. Krátka cesta plná lásky a slnka s možnosťou navštíviť Petru, jeden z novodobých divov sveta, ktorý vám nedá spať.

Program:

1. deň:
Odlet kvalitnou leteckou spoločnosťou a prílet do hlavného mesta Jordánska, Ammánu, ktorý bol kedysi antickou Filadelfiou. Dnes je hlavným mestom krajiny, ktorej vládne odvážny kráľ Abdulláh a krásna a múdra kráľovna Rania. Napadlo by Vás, že si zoberiete inšpiráciu pre svoj vzťah z moslimskej krajiny? Vstúpili sme do Jordánska, kde sa nachádza novodobý div sveta. Z moderného letiska princeznej Alie sa presunieme na najnižšie položené miesto na planéte Zem a zbehneme do údolia Mŕtveho mora. Prekonáme 1200 výškových metrov a sme tam! Príchod do príjemného 3* hotela s bazénom a priamym vstupom do Mŕtveho mora. Nocľah. Ak máte záujem, tak ubytovací štandard si môžete zlepšiť na hotel Kempinski Ishtar. Viac zážitkov nájdete na https://www.ck.sk/forum/zivi-pri-mrtvom-mori-luxusne

2. deň:
Celodenný relax pri Mŕtvom mori, kúpanie v sladkej či slanej vode. V údolí Mŕtveho mora sa okúpete v najslanšom mori na svete a uvidíte, že nie je voda ako voda a niekde sa plávať naozaj nedá. Na vlastnej koži si vyskúšate nemožné. Zoberte si noviny, naozaj sa dajú čítať ležiac na vode! Relax, oddych a liečebné procedúry v Mŕtvom mori. Výborný hotel, strava a fantastické miesto - ste predsa na najnižšie položenom mieste na svete!! Mŕtve more je jedinečný fenomén, ktorý Vám pripravý nezabudnuteľný zážitok. Má rozlohu 650 - 1050 km2 a je najnižšie položenou vodnou plochou na zemeguli. Voda v Mŕtvom mori obsahuje 10x viac solí ako obyčajná morská voda. Na pobreží sú nánosy bahna, ktoré majú takisto ako voda významné liečebné účinky na ľudský organizmus. Na nervový systém pôsobí kombinácia vody, vzduchu a bahna s veľkým množstvom jódu a brómu, ďalej síra a horčík pomáhajú liečiť kožné choroby a draslík pôsobí na artritídu a reumu. Pri príchode k morskému brehu môžete zabudnúť na prirodzené nutkanie nás stredozemcov z krajiny bez mora, kedy sa s radosťou malého dieťaťa vrháme do vôd aby sme sa čo najrýchlejšie ponorili pod hladinu. Odhliadnuc od toho, že pri Mŕtvom mori sa Vám to kvôli vysokej hustote solí tak ľahko nepodarí, tak by ste súčasne zažili silu koncentrácie solí a minerálov v podobe niekoľko hodín intenzívneho štípania očí a ostatných otvorov na hlave, do ktorých by sa voda z Mŕtveho mora dostala. Aby ste naplno využili potenciál liečebnej sily mŕtveho mora, dodržujte nasledujúce pravidlá: 1: plávajte, lepšie povedané nadnášajte sa vo vode Mŕtveho mora 10 - 15 minút. Nesnažte sa ponárať hlavu pod vodu, nerobte prudké pohyby, aby ste nešpliechali na seba, alebo iného človeka. 2: vyjdite na breh a ponatierajte sa bahnom. Bahno nedávajte do tesnej blízkosti očí, úst, nosa a uší. 3: počkajte na brehu 15 až 20 minút, kým bahno dokonale uschne na Vašom tele 4: vráťte sa do mora a zmyte zo seba všetko bahno. Zostaňte vo vode maximálne ďaľších 10 minút. 5: vyjdite na breh a použite sprchu na brehu na starostlivé osprchovanie celého tela. Túto procedúru ideálne urobte 2x denne. Pokiaľ sa Vám žiada viac kúpania, využite širokú škálu bazénov s menej slanou morskou vodou alebo aj sladkou vodou na brehu.

3. deň:
Relax, zdravie a slnečné lúče pri Mŕtvom mori, alebo fakultatívny výlet k novodobému divu sveta, Petre. Fakultatívny celodenný výlet do Petry: začneme už o 04:00 ráno a ukončíme neskoro večer. Každá minúta však stojí zato. Jeden z divov sveta....PETRA. Švajčiarsky cestovateľ Burckhardt objavil toto mesto v prestrojení v roku 1812. Tajomnú, ba priam magickú atmosféru si mesto udržalo dodnes. Splnený sen. Celodenná prehliadka Petry, ktorá je ukrytá hlboko v horách, ktorým dominuje Áronova hora s hrobkou Mojžišovho brata. Samotná cestička až do Petry je dlhá takmer 2 kilometre, miestami je široká len pár metrov a hlboká až do 80 metrov. Celkovú neuveriteľnú atmosféru dotvára pomerne rušný život. Na každom kroku vás míňajú oslíky a koče, ktoré odvezú za  poplatok  aj  unavených turistov. Stretnete beduínske deti,  ktoré sa snažia predať rôzne drobnosti, ale aj  unavene túlavé psy, ktoré hľadajú kúsok chládku v tienistých miestach. Všetko to vytvára jedinečnú a nezabudnuteľnú atmosféru, a to najlepšie vás ešte stále len čaká. Cez legendárny kaňon sa dostaneme pred červenú pokladnicu Khazneh, známej z filmu Indiana Jones. Celá pokladnica je vytesaná do skaly tak dômyslene, že je prakticky nepoškodená eróziou, alebo inými poveternostnými výkyvmi. Kultúra antického kmeňa Nabatejcov sa nám ukáže v celej kráse. Mesto mŕtvych, kolonády, divadlo a do toho hra svetla na červenom pieskovci sa postarajú o nádherné zábery. Aktívnejší vystúpia až na úplný koniec k najväčšej pamiatke ku kláštoru Ad Deir. Ku kláštoru sa dostanete úžasnou kolonádovou ulicou, následne magickými 800 schodmi,  ktoré vás dovedú až k monumentálnemu kláštoru postavenom na náhornej plošine, odkiaľ je úžasný výhľad na okolitú púšť. Vo vstupných dverách, ktoré sú vysoké 8 metrov sa budete cítiť ako mravec. Cez Siq sa vrátime späť a zatvoríme za Petrou dvere. Ostane skrytá v týchto tichých, červených horách. Ak chcete tento deň zažiť ešte akčnejšie, tak si pridajte výstup na Áronovu horu, na miesto hrobu Mojžišovho brata a starozákonného proroka. Cenu nájdete v doplnkových službách. Viac o tomto zážitku si prečítajte na  Prečítajte si o Petre viac a pripravte sa už vopred cez skvelý blog 

4. deň:
Celodenný relax pri Mŕtvom mori. Sladkovodné bazény alebo šialene slaná voda a k tomu horúce slnko.V tento deň máte možnosť absolvovať fakultatívny výlet na sever do najzachovalejšieho antického mesta v krajine. JARASH: antické mesto, v ktorom je odkrytých len necelých 20 percent mesta. Jerash prezývajú aj za „Pomepeje Blízkeho východu.“ Prejdeme toto antické mesto od Hadriánovho oblúku, ktorý je akoby vstupnou bránou do mesta, cez hippodrom – miesto, kde sa konali jazdecké preteky, a kde dodnes pobehujú rímski vojaci. Chrám bohyne Artemis s nádhernými korintskými stĺmi Vás ohúria. Pozrieme sa aj na dokonale zachované Cardo Maximus s vyjazdenými stopami od rímskych kočov, množstvo byzantských mozaík, najzachovalejšie antické divadlo, tetrapylóny. Mestu na križovatke karavánových ciest sa darilo. Uvidíte sami. Úrodná okolitá krajina s olivovými sadmi a drobným poľnohospodárstvom. Po návšteve Jarashu sa vraciame do nášho hotela pri Mŕtvom more. 

5. deň:
Rozlúčka s Jordánskom, ktoré s nadšením doma opíšete svojim priateľom a známym.