TEL: 041 562 07 89, 0908 911 486
E-MAIL: selinan@selinan.sk

 

Rozprávkové zámky Bavorska

Destinácia: Nemecko, Bavorsko
Kód zájazdu: 1081663
Cena od: 299 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

14.05.2020 4 dni 299 € +0 € autobusová
18.06.2020 4 dni 299 € +0 € autobusová
03.09.2020 4 dni 299 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Rámcový program zájazdu:


1. deň : V ranných hodinách odchod z Bratislavy cez Brno (2. nástupné miesto) do Bavorska , prehliadka zámku Nymphenburg na kraji Mníchova, rodisko kráľa Ludvíka Bavorského, prejazd na ubytovanie.


2. deň : Po raňajkách prehliadka biskupskej rezidencie v Kempten , panoramatická cesta severnou časťou Tirolska okolo jazera Plansee , prehliadka zámku Linderhof, Ettal ( barokový kláštor ) a Wieskirche ( slávny rokokový kostol - UNESCO ) , návrat na ubytovanie .


3. deň : Ráno odchod k slávnemu zámku Neuschwanstein vo Schwangau . Tento kráľovský zámok je vybudovaný v úchvatnej polohe nad stržou Pollatschlucht a zrejme najlepšie zo všetkých stavieb Ľudovíta II . Bavorského stelesňuje fantastický svet tohto výstredného a neskôr i duševne chorého bavorského kráľa . Na dohľad od neho stojí novogotický zámok Hohenschwangau , ktoré na stredovekej zrúcanine postavil Ľudovítov otec Maximilián II . Možnosť prehliadky oboch hradov , pre záujemcov pešia vychádzka krásnou alpskou krajinou Füssen , prehliadka starého mesta so zámkom , unikátnym chrámom sv. Manga a vodopádom na Lechu . Navečer zastávka v olympijskom zimnom stredisku Garmisch - Partenkirchen pod najvyššou nemeckou horou Zugspitze ( 2 963 m nm ) . Prejazd na ubytovanie, nocľah.


4. deň : Po raňajkách prehliadka bavorskej metropoly Mníchova - Mariánske námestie , kostol Panny Márie, kráľovský zámok, opera, individuálne voľno na obed , potom odchod späť domov. Príchod do Brna v neskorých večerných hodinách. Následne transfer do Bratislavy.


Názor CK:
Okrem iného uvidíte tieto miesta: SCHLEISSHEIM - LINDERHOF - NEUSCHWANSTEIN - HOHENSCHWANGAU - FÜSSEN


Poznámky a informácie:
Poznámka: V júnovom termíne večerná zastávka v Biberwier pod stenou Zugspitze na pozorovanie show Hory v plameňoch - unikátne nočné divadlo , kedy 8000 jednotlivých ohňov vytvára na štítoch hôr obrie ohnivé obrazce a reliéfy . CK si vyhradzuje právo zmeny programu.


Základná cena zahŕňa:
doprava luxusným autobusom, 3 x ubytovanie , 3 x raňajky, služby sprievodcu.

Základná cena nezahŕňa:
vstupy, pobytové taxy, komplexné cestovné poistenie.