TEL: 041 562 07 89, 0908 911 486
E-MAIL: selinan@selinan.skOTVÁRACIE HODINY

Pondelok:   09:00 - 16:30 hod.
Utorok:       09:00 - 16:30 hod.
Streda:       09:00 - 16:30 hod.
Štvrtok:      09:00 - 16:30 hod.
Piatok:       09:00 - 16:30 hod.
Sobota:     ZATVORENÉ
Nedeľa:     ZATVORENÉ

Cestovná kancelária 
Selinan s.r.o
Burianova medzierka 4 
010 01 Žilina, Slovensko
IČO: 316 02 916
Tel.: 041 562 07 89
        0908 911 486
E-mail: selinan@selinan.sk

Číslo účtu: VÚB, a.s. 
IBAN: Sk 53 0200 0000 0020  1304 8432
BIC: SUBASKBX
 

 

Akvitánsko - kráľovstvom vína, chutí a histrórie

Destinácia: Francúzsko, Nové Akvitánsko
Kód zájazdu: 1077848
Cena od: 1 070 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Gastro

Výber termínu

03.09.2020 6 dní 1 070 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Kus „Sahary“, čriepky „Madeiry“, „misa ustríc“ dlhá desať kilometrov a rozprávkové mestečká v baskických farbách. To všetko pekne dokopy nájdete pozdĺž južného pobrežia francúzskeho Akvitánska. Spoznáte miesta, ktoré si Francúzi strážia sami pre seba. Vitajte v kraji červeného vína, vitajte v Bordeaux! Vinice vás budú sprevádzať takmer všade a budete môcť ochutnať tie najznámejšie francúzske vína, či koňaky. Púšť uprostred bujného prímorského lesa - ako je to možné? Dozviete sa, keď zastanete tvárou v tvár najväčšej hromade piesku v celej Európe. Zelený koberec lesov a kvitnúcich záhrad tiahnuci sa niekoľko kilometrov na sever až do centra dovolenkového mestečka Arcachon s prepychovými vilami, ktoré sa priam topia v tejto zeleni a pripomínajú subtropickú Madeiru. Svedkovia minulosti - staroveké pamiatky roztrúsené v príjemnom meste Saintes a elegantné letovisko Biarritz v Biskajskom zálive. Toto všetko vám ponúka Akvitánsko. Au revoir!


PROGRAM:
1. deň:

Odlet do Bordeaux. Svetoznáme víno, vodné zrkadlo Miroir d‘eau s rozlohou menšieho futbalového ihriska, ktoré je najväčším svojho druhu na svete, celé staré mesto zapísané do Zoznamu dedičstva UNESCO a výhľad ako z lietadla z veže Baziliky. Krypta Baziliky sv. Michala, kde chodievali aj Jules Verne a Victor Hugo po inšpiráciu do svojich poviedok, centrálne námestie Place de la Comédie so sochou obrej hlavy a tržnica Halles du Bacalan, kde môžeme ochutnať zvláštnosti ako vajíčka ležiace na hľúzovkách v uzatvorenej fľaši, až kým neprijmú ich arómu.

2. deň:

Dve najznámejšie vinárske oblasti v okolí Bordeaux: Médoc a St. Émilion. Kúzelná stredoveká vinárska dedinka Saint Émilion (UNESCO) obklopená vinicami, veľké múzeum pod šírim nebom. Podľa legendy založen pútnikom Emilianom, ktorý sa tu v 8. storočí rozhodol usadiť v „dome“ vytesanom do skaly - Grotte de l´Ermitage. Unikátny Kostol Église Monolithe z 11. storočia pracne vytesaný do vápencovej skaly. Výnimočné podzemie bývalého kláštora Codeliers, založenéhofrantiškánmi v 13. storočí, neskôr využívaný vinármi. Stála teplota 12 °C a tma sú totiž ideálne prostredie pre zretie vína. Chodby a pivnice tiahnuce sa pod mestom v dĺžke niekoľko km. Výhľad z miestnej zvonice na okolité vinohrady. La route des Châteaux v oblasti Médocu nás prevedie cez niektoré z najslávnejších francúzskych vinárskych domov, ako je aj Châteaux Mouton-Rothschild. Na 80 hektároch sa pestuje hlavne druh révy Cabernet Sauvignon, z ktorého sa vyrábajú slávne červené vína. Každý rok sa označenie vína mení a je často zdobené popredným umelcom - v minulosti to bol
Pablo Picasso, Salvador Dáli, Juan Miró aj Andy Warhol.

3. deň:

Záliv Arcachon, raj plný ustríc a Európska Sahara. Arcachon - mestečko štyroch ročných období s prístavom, kde sa na miesta pre kotvenie člnov píše poradovník a čaká aj pätnásť rokov. Prepychové vily s vežičkami, francúzskymi oknami a terasami. Práve sem sa smotánka chodila rekreovať počas chladnejších mesiacov. Plavba loďou v zálive Arcachon: Île aux Oiseaux - malý kúsok divokého raja uprostred zálivu. Cabanes Tchanquées - dve slávne kajuty stojace nad vodou a ustricové dedinky na piesočnatom myse Cap Ferret. Kúsok od miesta, kde sa záliv spája s oceánom si z pobrežia ukrojila najväčšia hromada piesku v celej Európe – Duna du Pilat. (3 km dlhá, 117 m vysoká. Z jej hrebeňa je prekrásny výhľad na celé okolie). Jeden z najväčších prírodných divov Európy sa plazí do vnútrozemia svojím tempom 5 metrov za rok a cestou pohlcuje všetko čo jej stojí v ceste. Dokonca aj časť Atlantického valu, ktorý na svoju obranu postavili nacisti.


4. deň:

Saintes. V časoch rímskej Galie sa stalo centrom tzv. Akvitánskej Galie. V stredoveku bolo zastávkou na pútnickej ceste do Santiaga de Compostela. Svedkov minulosti môžeme obdivovať dodnes: Obrovský rímsky amfiteáter zarezaný hlboko do zeme. Do výšky pätnásť metrov týčiaci sa nad riekou Chanete už takmer 2000 rokov Germanikov oblúk (L´Arc de Germanicus). Románske opátstvo Abbay aux Dames, ktoré slúžilo aj ako výchovné zariadenie pre mladé dámy z vysokej spoločnosti. Cognac, rodisko kráľa Františka I. Z Valois urobilo dieru do sveta až pálením vína na brandy a koňak v 18. storočí. Najprestížnejšie značky Hennesy, Camus, Rémy Martin, Baron Otard. Zastávka v jednom z cognacových domov, aby sme zistili ako destilujú slávne brandy.

5. deň:

Oslavované prímorské letovisko Biarritz v Biskajskom zálive je synonymom elegancie a štýlu vyššej triedy. Bývalo obľúbeným letným cieľom cisárovnej Eugénie, manželky Napoleona III., ktorá premenila ospalú rybársku dedinu na módne plážové mesto. Elegantné bulváre, ulice, námestia, piesočné pláže, krásne pobrežné vily a štýlové reštaurácie. Široká piesočná pláž Grande plage (na jej konci je Hotel du Palais postavený pre cisárovnú Eugéniu), pozdĺž ktorej sa dochovali architektonické perly z obdobia belle époque a art deco. Panoramatické výhľady na Biarritz a francúzske Baskicko z majáku na hranici medzi piesočnatými plážami a skalnatým pobrežím. Rocher de la Vierge - socha Panny Márie postavená na strmej, úzkej skale v oceáne, spojenej s pevninou kovovým mostom z dielne Gustava Eiffela.

6. deň:

Odlet z Bordeaux domov.


MAXIMÁLNA VEĽKOSŤ SKUPINY

16 OSÔB


CENA ZAHŔŇA:

Leteckú dopravu VIE/Bordeaux/VIE (priamy let),

transfer BA/letisko/BA,

mikrobusovú dopravu podľa programu,

vlak,

5x ubytovanie v 3* hoteloch (Bordeaux a Biarritz),

5x bufetové raňajky,

1x ochutnávku vína návštevu chateaux,

1x ochutnávku koňaku,

sprievodcu CK


CENA NEZAHŔŇA:

Vstupy, komplexné cestvné poistenie.


OSTATNÉ DOPLATKY:

Letiskové a servisné poplatky 195 €,

za 1/1 izbu 275 €

Sprievodca:
Zuzana Zátopková