TEL: 041 562 07 89, 0908 911 486
E-MAIL: selinan@selinan.sk

 

Medvedia tiesňava a Semmeringský priesmyk

Destinácia: Rakúsko
Kód zájazdu: 1073568
Cena od: 94,05 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Turistika

Výber termínu

05.09.2020 2 dni First Minute 94,05 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Program:

1. deň:
Odchod z Bratislavy v ranných hodinách. Príchod do Mixnitzu a pešia turistika do MEDVEDEJ TIESŇAVY. Tiesňava je návštevníkom prístupná prostredníctvom stoviek drevených lávok, rebríkov a mostíkov. Prehliadka jedinečného lesného kostolíka Schüsserlbrunn, ktorý sa nachádza v skalnej stene. Pre fyzicky zdatnejších možnosť výstupu na 1 720 m vysoký skalnatý vápencový vrchol Hochlantsch. Pre ostatných je možnosť zostúpiť k turisticky obľúbenému slatinnému jazeru Teichalmsee s miestnou atrakciou – 8 metrov vysokou Trójskou kravou. Táto socha je zhotovená z niekoľko tisíc drevených doštičiek. V prípade priaznivého počasia možnosť kúpania sa v jazere. Trasa má dĺžku 12 km s prevýšením 900 m (s výstupom na Hochlantsch je prevýšenie o 400 m vyššie a 2,5 km dlhšie.  Na oddych a občerstvenie sú k dispozícii štýlové alpské hostince Zum Gutten Hirten a Steirischer Jokl. Podvečer odchod na ubytovanie, večera (fakultatívne) a nocľah.


2. deň:

Po raňajkách pokračovanie do Semmeringu a pešia túra k SEMMERINGSKÉMU PRIESKYMU. Možno tu objaviť prekrásne vyhliadkové miesta s pohľadmi na impozantné viadukty a tunely s panorámou hôr Rax a Schneeberg, ktoré sú motívmi bývalých dvadsaťšilingových bankoviek. Turistický chodník pozdĺž trate bol kedysi starým obchodným chodníkom cez Semmeringský priesmyk. Túra dlhá 9,5 km vedie zo Semmeringu k železničnej stanici Wolfsbergkogel a ďalej cez viadukt Fleischmann, Roter Berg, viadukt Kalterinne a Adlitzgraben do obce Breitenstein (4 -5 hodín).

Cena zahŕňa:
autobusová doprava, 1x ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom, 1x raňajky, prehliadky podľa programu, vstupné do Medvedej tiesňavy,  sprievodca zájazdu

Cena nezahŕňa:
poistenie - možnosť doplatenia komplexného cestovného poistenia v cene 4 EUR/pobyt

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 25 EUR

Večera: 15 EUR