TEL: 041 562 07 89, 0908 911 486
E-MAIL: selinan@selinan.sk

 

Tirolské more Achensee

Destinácia: Rakúsko
Kód zájazdu: 1070921
Cena od: 178,20 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy

Výber termínu

18.09.2020 3 dni First Minute 178,20 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Úvod:
3- dňový autokarový zájazd

Perex:
Malebné mestečko Zell am See na brehu jazera, najvyšší vodopád Európy Krimmel, prehliadka Krištáľového sveta Swarovski, plavba loďou po najväčšom prírodnom jazere Tirolska pripomínajúce fjord, ponorenie sa do zemských hlbín v bývalej bani na striebro a návšteva najmenšieho mesta v Rakúsku Rattenbergu. Nezabudnuteľný víkend.


Program:


1. deň:
Odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách (z Bratislavy o 06:00 hod.), v popoludňajších hodinách návšteva malebného horského mestečka Zell am See, rozprestierajúceho sa na západnej strane jazera Zeller See. Rozmanitosť prírody je tu naozaj unikátna: trblietajúce sa jazero, snehobiele ľadovce aj šťavnaté zelené horské lúky. Pokračovanie k najvyšším vodopádom Európy – Krimmel (súčasť Národného parku Hohe Tauren), z ktorých voda padá v 3 kaskádach z výšky 380 m. Okolo vodopádov vedie upravený turistický chodník s vyhliadkami, ktoré ponúkajú neopakovateľné výhľady na vodopády. Ubytovanie v okolí.

2. deň:
Po raňajkách nás čaká plavba loďou po jazere Achensee, ktoré je najväčším prírodným jazerom Tirolska. Jazero je zasadené medzi pohoriami Karwendel a Rofan a pripomína fjord. Je 9,4 km dlhé a 133 metrov hlboké. Obklopujú ho malebné dedinky Achenkirch, Maurach a Pertisau. Tú poslednú z nich po plavbe loďou aj navštívime a lanovkou Karwendelbahn sa z nej vyvezieme do nadmorskej výšky takmer 1 500 m, odkiaľ sa nám naskytne úžasný výhľad na jazero a okolité hory. Následne nás čaká presný opak: ponorenie sa do zemských hlbín v bývalej bani na striebro v mestečku Schwaz. Banský vláčik nás zavezie do bývalej banskej štôlne nachádzajúcej sa 800 m pod horou, v ktorej bola vyhĺbená. Na záver dňa navštívime unikátne múzeum Krištáľový svet Swarovski, v ktorom môžete obdivovať najväčší brúsený krištáľ na svete (300 tisíc karátov), ako aj 11 m vysokú krištáľovú stenu vytvorenú z niekoľkých ton blyštiacich sa polodrahokamov. Návrat na ubytovanie.

3. deň:
Po raňajkách sa vyvezieme kabínovou lanovkou do nadmorskej výšky 3 250 m na ľadovec Hintertux, odkiaľ sa nám otvárajú nezabudnuteľné pohľady (možnosť návštevy ľadovej jaskyne). Ďalej pokračujeme do najmenšieho mesta v Rakúsku Rattenbergu. Prehliadka malebného mestečka so sklárskou tradíciou, návšteva zrúcaniny hradu nad mestom z ktorej sa nám naskytne nádherný výhľad na údolie rieky Inn. Návrat na Slovensko vo večerných hodinách.


Ubytovanie:
2x v hoteli/penzióne 2*/3*.

Stravovanie:
2x raňajky.

Celková cena zahŕňa:
Dopravu luxusným autokarom, 2x ubytovanie s raňajkami v hoteli 2*/3*, sprievodcu.

Celková cena nezahŕňa:
Za 1/1 izbu 45 EUR, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR.
Vstupy, lanovky, plavbu, cestovné poistenie, pobytovú taxu.

Poznámka:
Zmena programu vyhradená.

Doprava:
Autokar.