TEL: 041 562 07 89, 0908 911 486
E-MAIL: selinan@selinan.skOTVÁRACIE HODINY

Pondelok:   09:00 - 16:30 hod.
Utorok:       09:00 - 16:30 hod.
Streda:       09:00 - 16:30 hod.
Štvrtok:      09:00 - 16:30 hod.
Piatok:       09:00 - 16:30 hod.
Sobota:     ZATVORENÉ
Nedeľa:     ZATVORENÉ

Cestovná kancelária 
Selinan s.r.o
Burianova medzierka 4 
010 01 Žilina, Slovensko
IČO: 316 02 916
Tel.: 041 562 07 89
        0908 911 486
E-mail: selinan@selinan.sk

Číslo účtu: VÚB, a.s. 
IBAN: Sk 53 0200 0000 0020  1304 8432
BIC: SUBASKBX
 

 

Atlantické pobrežie a krásy Akvitánska

Destinácia: Francúzsko
Kód zájazdu: 1070693
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Gastro

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Rámcový program zájazdu:
1. deň:

V skorých ranných hodinách sa vydáme z Bratislavy cez Brno (2. nástupné miesto) do Francúzska. Ubytovanie v oblasti Paríža.


2. deň:

Po raňajkách prejdeme do La Rochelle, mesta so starými reformačnými tradíciami. Prezrieme si starý rybársky prístav, vežu St. Nicolas a radnicu. Navštívime skvelé akvárium, jedno z najkrajších v Európe, kde je možné nájsť až 10.000 morských živočíchov. Fakultatívne výlet loďou k pevnosti Fort Boyard. Ubytovanie, nocľah.


3. deň:

Po raňajkách sa vydáme k Atlantiku do mestečka Marennes, miesta presláveného chovom ustríc. Zúčastníme sa exkurzie, počas ktorej budeme mať možnosť ochutnať morské plody. Zastavíme sa pri pevnosti kardinála Richelieu - Brouage, krásneho príkladu opevnenia zo 17. storočia. Ďalej si prezrieme Saintes s niekoľkými rímskymi pamiatkami. Potom prejdeme do mesta Cognac, kde navštívime destilériu koňaku spojenú s ochutnávkou. Odchod na ubytovanie do oblasti Bordeaux. Nocľah.


4. deň:

Raňajky. Dopoludnia navštívime najväčšiu piesočnú dunu Európy - Dune du Pilat - dosahujúcu výšku 117 metrov. Zastavíme sa v stredisku Arcachon ležiaceho pri Atlantiku, kde sa budeme môcť vykúpať. Popoludní nás čaká návšteva jedného z najznámejších vinárskych regiónov Francúzska, oblasti Médoc. Prechádzať budeme oblasťou s apeláciou Margaux, ktorá je najslávnejší zo všetkých bordeauxských apelácií, Saint Julien a Pauillac. Deň zakončíme degustáciou jemných a zmyselných vín z Médocu u súkromného vinára. Návrat na ubytovanie, nocľah.


5. deň:

Po raňajkách pôjdeme do veľkolepej vinárskej metropoly Bordeaux sa starým prístavom, ktorý bol zaradený na zoznam UNESCO. Po prehliadke historického centra budeme mať krátke voľno na oddych a k nákupu červených vín s typickou tmavšou farbou. Potom sa vydáme do kúzelnej vinárskej dedinky Saint Emilion, ktorej vinice patria medzi najkvalitnejšie v celom Francúzsku. Po prehliadke tohto stredovekého mestečka zapísaného medzi svetové pamiatky UNESCO navštívime miestny vinársky dom a vynikajúce vína tejto oblasti tiež ochutnáme. Prejazd do oblasti Périgueux. Ubytovanie, nocľah.


6. deň:

Raňajky. Cez známe stredisko vinárstvo Cahors s opevneným mostom zo 14. storočia, sa dostaneme do dedinky St. Cirq-Lapopie, jednej z najkrajších dedín vo Francúzsku ležiacej vysoko nad riekou Lot. Potom sa vydáme do Rocamadour, jedinečného stredovekého pútnického mestečka, ktoré je terasovito zaklinené do skaly. Návrat na ubytovanie, nocľah.


7. deň:

Po raňajkách nás čaká prehliadka starobylého mestečka Sarlat s najväčším množstvom stredovekých a renesančných fasád vo Francúzsku. Zastavíme sa tiež v prekrásnych dedinkách Beynac-et-Cazenac a La Roque-Gageac, ležiacich v údolí rieky Dordogne. Fakultatívne budeme mať možnosť krásnej plavby loďou v tomto údolí. Našou poslednou zastávkou bude najkrajší hrad v oblasti Perigord - Hautefort s jedinečnou anglickou a francúzskou záhradou. Ubytovanie v oblasti Limoges. Nocľah.


8. deň:

Raňajky. Dopoludnia si prezrieme Bourges, kde sa nachádza katedrála St. Etienne, ktorá patrí medzi jednu z najkrajších vo Francúzsku. Prejdeme do oblasti Sancerre, radiacej sa medzi najznámejšie vinárske oblasti Loiry, kde ochutnáme miestne vína. Popoludní sa zastavíme v mestečku Briare sa slávnym kanálom spájajúcim Loire a Seinu - Pont Canal, skvelú technickú stavbu patriacu k ojedinelým v Európe, ktorú navrhol G. Eiffel. Ubytovanie v okolí Paríža. nocľah


9. deň:

Po raňajkách odídeme do Paríža, kde strávime posledné chvíle nášho putovania Francúzskom. Počas pešej prehliadky sa zoznámime s najvýznamnejšími pamätihodnosťami tohto historického veľkomesta a budeme mať možnosť výletu loďou po Seine s neobvyklým pohľadom na parížske pamiatky. Na záver dňa nás čaká okružná jazda Parížom. Nočný prejazd Nemeckom.


10. deň:

Návrat domov dopoludňajších hodinách.

Základná cena zahŕňa:
dopravu luxusným autobusom, 8 x ubytovanie, 8 x raňajky, sprievodcovské služby

Základná cena nezahŕňa:
príplatok za 1/1 izbu 269,-€/osoba, plavba loďou 13,-€/osoba, komplexné cestovné poistenie.

Poznámky a informácie:
CK si vyhradzuje právo zmeny programu. Okrem iného uvidíte tieto miesta: LA ROCHELLE - MARENNES - BROUAGE - SAINTES - COGNAC - DUNE DU PILAT - ARCACHON - MEDOC - BORDEAUX - SAINT EMILION - CAHORS - ST. CIRQ-LAPOPIE - ROCAMADOUR - SARLAT - BEYNAC-ET-CAZENAC - LA ROQUE-GAGEAC - HAUTEFORT - BOURGES - SANCERRE - BRIARE - PARÍŽ