TEL: 041 562 07 89, 0908 911 486
E-MAIL: selinan@selinan.sk

 

Adventná Praha, Drážďany a kultová rozprávka Tri oriešky pre Popolušku

Česká republika, Nemecko 1 Česká republika, Nemecko 3 Česká republika, Nemecko 4
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1061530
Cena od: 99 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Advent

Výber termínu

30.11.2019 2 dni Last Minute 99 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Súhrn zájazdu:
Boli ste už v Prahe niekoľkokrát a máte pocit,že ju celú poznáte? A poznáte Prahu strašidelnú? Poďte s nami spoznať zákutia tajomnej Prahy a navštívte jedno z najkrajších nemeckých miest -Drážďany plné živých adventných tradícií a samozrejme vynechať nemôžme ani zámok Popolušky Moritzburg. K vianociam neodmysliteľne patrí rozprávka o Popoluške. Vydajme sa na miesto kde sa rozprávka natáčala a pozrime šaty v ktorých Popoluška tancovala.

Program zájazdu:
1.deň: Odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách. Príchod do Prahy v ranných hodinách. Prehliadka mesta so sprievodcom. Najlepší spôsob ako si vychutnať čo najviac z Prahy za jeden deň je prejsť sa po Kráľovskej ceste. Začína pri budove Obecního domu a končí pri katedrále Sv. Víta na Pražskom hrade. Cestou narazíme na najväčšie pražské skvosty : gotickú Prašnú bránu, Staromestské námestie s radnicou, na ktorej priečelí je umiestnený Pražský orloj s pôsobivým defilé 12 apoštolov každú celú hodinu ,cestou sa môžeme zohriať šálkou kávy alebo vareného vína v jedinej kubistickej kaviarni na svete Grand Café Orient, cez Karlov most – symbol Prahy sa dostaneme na Malú stranu a k Pražskému hradu – najväčšiemu hradnému komplexu na svete. V prípade záujmu môžete navštíviť pamiatky pražského židovského mesta situovaného len kúsok od Kráľovskej cesty. Po prehliadke sa presunieme na Staromestské námestie a vychutnáme si atmosféru pražských predvianočných trhov,ochutnáme tradičné vianočné špeciality, započúvame sa do melódií najznámejších českých kolied. Presun na ubytovanie. Nocľah.  

2.deň: Po raňajkách sa vyberieme na zámok Moritzburg, kde bola natáčaná jedna z najslávnejších rozprávok, vianočná klasika - Popoluška. Prezrieme si jeden z najkrajších barokových zámkov Európy. Prejdeme sa známym schodiskom kde Popoluška stratila črievičku.  Prehliadneme si tento jedinečný zámok, jeho expozície drahocenný nábytok, porcelán, maľby, zbierku loveckých trofejí. Nemôžeme vynechať jedinečné lôžko vojvodu Augusta Silného - lôžko z viac ako milión farebných vtáčích pier. Presunieme sa do čarovných Drážďan - mesta, ktoré stelesňuje nemecké Vianoce. Po prehliadke historického centra vrátane slávneho Zwingra,opery či zámku si budeme užívať na najstaršom vianočnom trhu v Nemecku, ktorý oslavuje 585 rokov. Špecialitou drážďanských trhov je tradičná "štóla", typické vianočné pečivo,ktoré tu pečú už od stredoveku. Určite budete mať o program postarané - trhy ponúkajú 233 stánkov s tradičnými produktami a špecialitymi. V podvečerných hodinách odchod na Slovensko.

Informácie o zájazde:
Cena zahŕňa: - dopravu klimatizovaným autobusom - prehliadky podľa programu bez vstupov - sprievodcu zájazdu - poistenie proti úpadku CK - ubytovanie, raňajky   Cena nezahŕňa:    - komplexné  cestovné  poistenie - možnosť zabezpečiť cez CK -  miestenka 10 € / osoba - prednostný výber sedenia v autobuse Orientačné vstupy do pamiatok: - zámok Moritzburg s expozíciou tri oriešky pre Popolušku cca 6,00 EUR   Trasa zájazdu Nitra, Sereď, Trnava, Bratislava Príplatky za nástupné miesta: Nástupné miesto bez príplatku –  Bratislava, Nástupné miesta s doplatkom 8 € - Nitra, Sereď, Trnava