TEL: 041 562 07 89, 0908 911 486
E-MAIL: selinan@selinan.sk

 

Everest base camp, Nepál - Himaláje

Destinácia: Nepál
Kód zájazdu: 1007798
Cena od: 2 190 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

01.10.2019 21 dní 2 190 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

PROGRAM:
1.- 2. deň:  

Doprava letecky z Európy do Káthmandu, hlavného mesta Nepálu.                                                                     
3. deň:  

Oddych v Káthmandu, kratšia prehliadka historických pamiatok, príprava na trek.                                                                              
4.-5. deň: 

Letecký presun do Lukly (2840 m), miesta začiatku nášho treku na letisku vybudovanom sirom Edmundom Hillarym, prvým premožiteľom M. Everestu, trek údolím rieky Dudh Khosi (Mliečna rieka) do známeho šerpského strediska Namche Bazar vo výške 3500 metrov.                                                           
6. deň:

Aklimatizačná túra do dedinky Kumjung, (3780m), návrat do Namche Bazaru.
7. deň:
Pokračujeme smerom do základného tábora pod M. Everestom, prenocovanie v Tengboche (3800 m) v blízkosti najznámejšieho a najväčšieho budhistického kláštora z južnej strany M. Everestu. Možnosť návštevy kláštora počas večernej ceremónie, oddych a nasávanie atmosféry tohto duchovného miesta.                                    
8. – 9. deň:

Trek do dedinky Dingboche (4400 m) pri nohách kráľovnej nepálskych hôr, takmer 7 000 metrov vysokej hory Ama Dablam, vraj najkrajšej hory Nepálu. Na ďalší deň sa vyberieme na ľahšiu aklimatizačnú  túru do osady Chukung (4730 m) ležiacou pod majestátnou južnou stenou osemtisícovky Lhotse (8414 m), návrat do Dingboche.      

10.- 12. deň:
Trek do osady Lobuche (4910 m)  a následne do osady Ghorak Shep (5150 m), po hrane obrovského ľadovca Khumbu, výstup na vyhliadkový vrchol Kala Pattar (5545 m), s ktorého je vraj najkrajší výhľad na M. Everest, návšteva base campu  a   vychutnanie atmosféry horolezeckých expedícií, návrat do Lobuche.                                                                                                                                                                             
13. – 16. deň:
Návrat cez Namche Bazar späť do Lukly.                                                                                                                                                                      

17. deň: 

Rezervný deň.
18. deň:
Odlet z Lukly späť do Káthmandu.
19. – 20.deň: 

Návšteva historických pamiatok v Káthmandu, Opičí chrám – Swayabunáth, najväčšia budhistická stúpa na svete –  Budhanát (UNESCO), najposvätnejší hinduistický chrám v Nepále – chrámový komplex Pashupatináth, ktorý nie je len miestom spaľovania mŕtvych, námestie Durbar Square, chrám živej bohyne Kumari Devi a omnoho viac v tomto meste miest, možnosť fakultatívnych výletov ako je rafting, banjee jumping, let k M. Everestu a pod. nákupy a zaslúžený oddych.
21. deň: 

Odlet do Európy.  

Zmena programu vyhradená !


V cene je zahrnutá:
medzinárodná letenka Viedeň – Káthmandu vrátane letiskových poplatkov (do maximálnej ceny 800 EUR), kompletná doprava v Nepále, ubytovanie počas celého zájazdu (4 x v dvojposteľových izbách v Káthmandu v hoteli európskeho štandardu, počas treku v jednoduchých miestnych hotelíkoch a chatách zvaných ,,lodge,, vo vlastných spacákoch), spiatočná letenka Káthmandu – Lukla, povolenie na vstup do národného parku Sagarmatha, IMS permit, služby slovenského sprievodcu, služby nepálskeho sprievodcu, služby nepálskych nosičov (max 20 kg/osoba), povinné poistenie nepálskych nosičov a sprievodcu, zapožičanie satelitného telefónu v prípade záchrannej akcie, jednodňová prehliadka historických pamiatok v Káthmandu (chrámové komplexy Pashupatinath, Budhanath, Swayabunath) vrátane vstupného.

V cene nie je zahrnutá:
strava (cca 10 – 15 EUR deň), poistenie, víza do Nepálu (40,- USD), sprepitné pre  nepálskeho sprievodcu a nosičov (cca 20 EUR), iné neuvedené služby.

Základné informácie a výbava:
Na turistiku treba bežnú výbavu ako ked idete na turistiku do Tatier, spodnú vrstvu (odporúčame merino vlnu keďže budeme 2 týždne v horách bez sprchy), tepelnú flisovú strednú vrstvu a protivetrovú/dažďovú vrstvu (Goretex alebo softshell) Dobrú pevnú turistickú obuv, najlepšie nadčlenkovú. Veľmi nápomocné sú aj turistické palice,  „mačky“ netreba. Počas túry budeme prespávať v miestnych lodžiach (obdoba tatranských chát), kde sa dá veľmi dobre najesť za dobré ceny. Platí že čím vyššie budeme tým bude stúpať aj cena. Na prespatie v lodžiach treba svoj vlastný spacák. V Kathmandu sa dajú zohnať (okrem „goretexových“ ) veľmi kvalitné turistické veci za ceny ktoré v Európe nenájdete. Flisové alebo 100% páperové bundy, páperové spacáky a podobne. Počas turistiky nás bude sprevádzať sherpa a nosiči ktorý nám odnesú ťažkú batožinu. Svoj batoh bude potrebný len na vodu, fotoaparát, vrstvy oblečenia, občerstvenie. Treba mať kvalitné poistenie do hôr v prípade zvozu vrtuľníkom. Odporúčame Alpenverein poistenie.