TEL: 041 562 14 78, 562 07 89
E-MAIL: selinan@selinan.skCestovná kancelária 
Selinan s.r.o
Burianova medzierka 4 
010 01 Žilina, Slovensko
IČO: 316 02 916

PO-PIA : 08:30 - 16:30

Číslo účtu: VÚB Žilina    2013048432/0200   
IBAN: Sk 53 0200 0000 0020  1304 8432
BIC: SUBASKBX
 

 

Gibraltár a okruh slnečnou Andalúziou

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 795788
Cena od: 329 €
Príplatky od: 165 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

12.10.2018 4 dni First Minute 329 € +165 € odlet: Bratislava letecká

Popis zájazdu

Vydajte sa na cestu za maurskou kultúrou, zvykmi a chuťami slnečnej Andalúzie. Okúsite španielsku koridu, bary plné chuťoviek, či noc plnú vášnivého flamenca. Navštívite jedinečný Gibraltár s kolóniou voľne žijúcich opíc, historické mesto Ronda, krokodíly park, show s delfínmi a honosnú Marbellu. Teplota v októbri sa pohybuje okolo príjemných 26 °C. 


Program zájazdu:


1.Deň 

Odlet z Bratislavy v ranných hodinách, prílet na letisko v Malage. Po prílete autokarový transfer z letiska do hotela, odloženie batožiny. Presun miestnou dopravou na prehliadku Malagy, mesta voňajúceho vínom a rodiska slávneho španielskeho maliara Pabla Picassa. V podvečerných hodinách fakultatívna návšteva pravej Flamenco show, návrat na ubytovanie, nocľah. 


2.Deň

raňajky, presun miestnou dopravou do centra a dokončenie prehliadky mesta Malaga. Počas prehliadky si prezrieme napríklad katedrálu, biskupský palác, múzeum Pabla Picassa, pevnosť Alcazaba & Gibralfaro s pozostatkami rímskeho amfiteátra a iné. Navštívime tiež múzeum koridy - Taurito. V podvečerných hodinách návrat na ubytovanie, nocľah.   


3.Deň: 

Raňajky, celodenný výlet:  presuny autokarovou dopravou do mesta Ronda, ktoré sa týči na okraji rokliny, ponad ktorú vedie most Puente Nuevo.  Prehliadka historického centra: Dom maurského kráľa, renesančný palác, arabské kúpele, kostol Santa María La Mayor a na záver nebude chýbať Plaza de Toros - dejisko býčích zápasov. Následne sa presunieme autokarom do najjužnejšieho cípu Španielska - Gibraltár, ktorý kedysi Španieli predali Britom. Pre starých Grékov a Rimanov to bol jeden z Herkulových stĺpov, vyznačujúcich okraj vtedajšieho známeho sveta. Prehliadka jaskyne sv. Michala, návšteva jedinej  kolónie s voľne žijúcimi opicami druhu Makak v Európe a na záver si prezrieme prieplav, ktorý oddeľuje dva kultúrne tak odlišné kontinenty ako je Európa a Afrika. Cestou späť do Malagy si v prípade časových možností vychutnáme výhľad na najhonosnejšie európske letovisko kráľov a filmových hviezd mesto - Marbella. Návrat na ubytovanie, nocľah.


4.Deň:

Raňajky, celodenný výlet: presuny autokarovou dopravou - návšteva krokodílieho parku v Torremolinos, kde budete k týmto tvorom bližšie ako kedykoľvek pred tým. Následne presun autokarovou dopravou do delfinárium Marina, kde zažijete okrem iného show s deflínmi a inými cicavcami. Po skončení show prevzatie batožiny na hoteli a autokarový transfer na letisko, vo večerných hodinách odlet do Bratislavy. * zmena programu vyhradená


Cena zahŕňa:

- 3x hotelové ubytovanie (***)

- 3x bufetové raňajky

- letecká doprava Bratislava - Malaga - Bratislava

- 1 x príručná batožina do 10 kg (55 x 40 x 20 cm)

- 1 x príručná batožinu do 5 kg (35 x 20 x 20 cm)

- transfer letisko – hotel – letisko

- služby slovenského sprievodcu CK

- pobytová taxa

- prehliadka podľa programu bez vstupov

- poistenie insolventnosti CK


Cena nezahŕňa:

servisné príplatky + autokarová doprava na výlety  165 € / osoba (povinný príplatok)

komplexné cestovné poistenie 

batožinu do podpalubia 15 kg (individuálne)

vstupy do pamiatok a pod. (individuálne)

lístky na miestnu hromadnú dopravu v Malage


Predbežné letové časy:

10:30-14:10 / 20:30-23:50 hod.