TEL: 041 562 14 78, 562 07 89
E-MAIL: selinan@selinan.sk

Počasie

Paríž a okolie
včera:   11 °C


Cestovná kancelária 
Selinan s.r.o
Burianova medzierka 4 
010 01 Žilina, Slovensko
IČO: 316 02 916

PO-PIA : 08:30 - 16:30

Číslo účtu: VÚB Žilina    2013048432/0200   
IBAN: Sk 53 0200 0000 0020  1304 8432
BIC: SUBASKBX
 

 

Najkrajšie francúzske zámky

autobusový poznávací zájazd Najkrajšie francúzske zámky Cheverny autobusový poznávací zájazd Najkrajšie francúzske zámky Versailles autobusový poznávací zájazd Najkrajšie francúzske zámky Clos autobusový poznávací zájazd Najkrajšie francúzske zámky Chenonceau autobusový poznávací zájazd Najkrajšie francúzske zámky Vilandry autobusový poznávací zájazd Najkrajšie francúzske zámky Cheverny autobusový poznávací zájazd Najkrajšie francúzske zámky Amboise Autobusový poznávací zájazd Najkrajšie francúzske zámky Cheverny Autobusový poznávací zájazd Najkrajšie francúzske zámky Villandry Autobusový poznávací zájazd Najkrajšie francúzske zámky Chateau de Azay-le-Rideau Autobusový poznávací zájazd Najkrajšie francúzske zámky Chateau de Azay-le-Rideau Autobusový poznávací zájazd Najkrajšie francúzske zámky Azay-le-Rideau Autobusový poznávací zájazd Najkrajšie francúzske zámky Chambord Autobusový poznávací zájazd Najkrajšie francúzske zámky Chambord zámok Autobusový poznávací zájazd Najkrajšie francúzske zámky Chambord zámok detail Autobusový poznávací zájazd Najkrajšie francúzske zámky Chateau de Chenonceau Autobusový poznávací zájazd Najkrajšie francúzske zámky Blois Autobusový poznávací zájazd Najkrajšie francúzske zámky Amboise Autobusový poznávací zájazd Najkrajšie francúzske zámky Blois zámok Autobusový poznávací zájazd Najkrajšie francúzske zámky Blois most cez rieku Loire Autobusový poznávací zájazd Najkrajšie francúzske zámky Blois Autobusový poznávací zájazd Najkrajšie francúzske zámky Loire
Destinácia: Francúzsko
Kód zájazdu: 626112
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Rýchly popis:

Ubytovanie: 4 x v hoteli

Stravovanie: 4 x kontinentálne raňajky


Amboise - Chenonceau - Cheverny - Villandry - Ussé - Azay-le-Rideau - Blois - Chambord - Versailles


Doprava:
autobusová

Program:

1. deň – tranzit zo Slovenska v ranných hodinách cez Rakúsko a Nemecko do Francúzska. V neskorých večerných hodinách ubytovanie v hoteli pri Paríži.

2. deň – po raňajkách odchod do malebného mestečka Amboise ležiaceho na rieke Loire. Toto malebné mestečko má asi 12 tisíc obyvateľov a nachádzajú sa tu dva zámky. Zámok Amboise je historicky významnou budovou  vo Francúzsku vôbec a zámok Clos Lucé s krásnym výhľadom na údolie rieky Loire si pamätá časy, keď tu niekoľko rokov svojho života strávil aj geniálny Leonardo da Vinci. Transfer k romantickému vodnému zámku Chenonceau, ktorý sa klenie ponad rieku Cher a je známy i ako zámok šiestich žien, ktoré ho postupne vlastnili. Zámok stojí na mieste pôvodného vodného mlyna, ktorý bol neskôr nahradený zámkom a spojený mostnými oblúkmi s druhým brehom rieky. Návšteva prekrásneho zámku Cheverny, jedného z najlepšie zachovalých zámkov na Loire. Je prepychovo zariadený, nachádza sa tu cenná zbierka originálneho nábytku, zbraní, tapisérií, či malieb. Zámok sa tiež pýši svorkou loveckých psov a sálou s poľovníckymi trofejami. Večer ubytovanie v hoteli.

3. deň – raňajky, návšteva zámku Villandry, ktorého najväčšou pýchou je okrasná záhrada v renesančnom štýle 16. st. s kvetinami, bylinkami a zeleninou vysadenými do geometrických útvarov. Presun k zámku Ussé - rozprávkový hrad s romantickými vežičkami, známy ako zámok Šípkovej Ruženky.  Na záver dňa návšteva blízkeho mestečka Azay-le-Rideau s miestnym kúzelným zámkom považovaným za najrozkošnejší a najženskejší zo všetkých  zámkov oblasti Loire. Večer ubytovanie v hoteli.

4. deň – po raňajkách prehliadka mesta Blois s návštevou prekrásneho renesančného zámku, ktorý je významný aj po architektonickej stránke tým, že okolo nádvoria sú postavené štyri krídla v štyroch rôznych štýloch. Transfer k najrozsiahlejšiemu renesančnému zámku v oblasti Loire - Chambord. Zámok si nechal postaviť francúzsky kráľ František I. a predpokladá sa, že na jeho záverečnom dizajne sa podieľal aj Leonardo da Vinci. Súčasťou zámku je aj rozsiahly park s lesmi, lúkami, jazerami a potokmi. Zámok má 440 komnát a 83 schodísk. Po prehliadke transfer do hotela na okraji Paríža, ubytovanie v hoteli v neskorších večerných hodinách.

5. deň – raňajky, odchod autokarom na celodennú prehliadku kráľovského zámku vo Versailles s prepychovou zrkadlovou sálou a kráľovskými komnatami, s prekrásnymi francúzskymi záhradami, ktoré vás oslovia dokonalou úpravou, množstvom sôch a fontán, s romantickými stavbami Veľký Trianon a Malý Trianon s anglickým parkom a mini dedinou Márie Antoinette. Vo večerných hodinách transfer cez Nemecko a Rakúsko.

6. deň – príchod na Slovensko v popoludňajších hodinách.


V cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, 4 x ubytovanie v hoteli s kontinentálnymi raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,30 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 140,- EUR/4 noci, miestenka 7,- EUR, príplatok za dvojsedadlo 125,- EUR. Nástupné miesta: NR, TT, BA bez príplatkov, NZ, KN, TO, PN, PE - 8,- EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 10,- EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 12,- EUR

Typ stravy:
raňajky

Dni:
5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD